Pcimianka -Topór

Proszowianka zwycięska w Pcimiu.

• autor: Pcimianka, 2011-06-12 19:33

Pcimianka po bardzo przeciętnym meczu przegrała z Proszowianką Proszowice 1-2(1-1). Bramkę dla Pcimianki zdobył Adrian Ignyś...

Mecz nie stał na zbyt wysokim poziomie. W grze obu zespołów było dużo chaosu i walki. Mało było gry po ziemi, więcej natomiast wybijania górnych piłek. I Pcimianka mając raczej nie wysokich zawodników nie radziła sobie najlepiej. Do tego był widoczny w środku pola brak naszego kapitana Marka Marszalika, który nie grał z powodu kartek. Z powodu kontuzji nie mógł wystąpić Salawa, natomiast na ławce zasiadł Paweł Łukasik, który był nie w pełni sił po chorobie.

Proszowianka zdobyła bramkę w 18 minucie. Niedokładnie podał piłkę na własnej połowie Burtan. Piłkę przejęła Proszowianka, wymieniła dwa ładne podania i jeden z graczy gości pewnie strzelił w sytuacji sam na sam. Pcimianka wyrównała w 35 minucie. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska zamykający akcję Kuba Burtan ładnie zgrał piłkę a z metra głową do pustej bramki pewnie trafił Adrian Ignyś. Pcimianka w tej części gry osiągnęła przewagę. Kilka minut później Burtan dostał świetne podanie jednak zbyt długo zwlekał ze strzałem. Chwilę później z  20 metrów ładnie uderzył Adam Chmiel lecz bramkarz popisał się ładną paradą. Do przerwy 1-1. Po przerwie gra nie uległa poprawie. Więcej sytuacji bramkowych miała Proszowianka. Decydująca sytuacja miała miejsce w około 60 minucie. Paweł Mackiewicz delikatnie trącił napastnika gości ten się wywrócił a sędzia podyktował "11". Proszowice pewnie ją wykorzystali i objęli prowadzenie. Bardzo nie odpowiedzialne zachowanie obrońcy Pcimianki bowiem sytuacja nie była na tyle groźna, żeby faulować. W 75 minucie miała miejsce bardzo kontrowersyjna sytuacja. Jeden z obrońców Proszowianki ewidentnie zagrał ręką we własnym polu karnym. Ciężko powiedzieć jak sędzia mógł jej nie zauważyć. Koszmarny błąd sędziego, który przez cały mecz sędziował bardzo słabo. Mylił się w obydwie strony. Do końca meczu Pcimianka próbowała jednak nie wiele z tego wynikło i przegrała 2-1.

Mecz wyrównany. Pierwsza połowa minimalna przewaga Pcimianki, druga połowa to nieznaczna przewaga gości. Pcimiance zabrakło dziś lidera jakim jest od kilku lat Marek Marszalik.