MINI MISTRZOSTWA EUROPY 2012

Remis w Nowym Brzesku.

• autor: Pcimianka, 2010-10-10 18:55

Pcimianka Pcim zremisowała dziś w Nowym Brzesku z Nadwiślanką 2-2. Szkoda tego remisu, bo do przerwy po bramkach Damiana Salawy i Piotrka Muniaka prowadziliśmy 2-0...

Mecz od początku stał na dość wysokim poziomie. Gospodarze starali się grać krótkimi podaniami od nogi do nogi. Pcimianka natomiast skupiała się na szybką grą skrzydłami. Początek meczu to dominacja Pcimianki. W 3 minucie Michał Cichoń przejął piłkę i był jeden na jeden z obrońcą jednak zamiast wchodzić w pole karne zagrał do boku do Burtana, który został zablokowany. W piątej minucie Pcimianka powinna objąć prowadzenie lecz piłkę z linii bramkowej wybił obrońca gospodarzy. W piętnastej minucie Pcimianka objęła prowadzenie. Bardzo mocno z 18 metrów uderzył Marek Marszalik jednak bramkarz ładnie obronił. Piłka natomiast wpadła wprost na nogę Damiana Salawy. Ten nie zastanawiając się uderzył piłkę lewą nogą z powietrza. Piłka uderzona bardzo mocno wpadła po długim w samo okienko bramki. Fantastyczna bramka Salawy!!! Po tej bramce Nadwiślanka ruszyła do przodu. Miała kilka naprawdę niezłych okazji, ale świetnie bronił Krzysztof Muniak. Pcimianka natomiast w 32 minucie przeprowadziła piękną akcję i było 2-0. Nasza drużyna wymieniła kilka podań i ostatecznie Piotr Muniak z 6 metrów strzelił obok bramkarza. Ładną asystę przy tej bramce zaliczył Michał Cichoń. 3 minuty później Michał Cichoń uderzył z 25 metrów w poprzeczkę. Nadwiślanka też miała swoje szanse lecz Muniak bardzo dobrze bronił. W 44 minucie powinno być 3-0. Ładnie ze skrzydła wrzucił P.Muniak i Cichoń ładne uderzył z pierwszej piłki. Lecz świetnie obronił ten strzał bramkarz gospodarzy. Do przerwy więc myślę, że zasłużone prowadzenie Pcimianki 2-0.

Druga połowa to dalsze ataki obu drużyn, którzy zdecydowanie postawiły na ofensywę. W 65 minucie Nadwiślanka strzeliła kontaktowego gola. Ładnie zachował się napastnik gospodarzy, który okiwał naszego obrońce i strzelił obok wysuniętego bramkarza Pcimianki. W 75 minucie zawodnicy Nowego Brzeska niestety doprowadzili do remisu. Po wrzutce z rzutu wolnego niepilnowany gracz Nadwiślanki uderzył głową i nasz bramkarz nie miał nic do powiedzenia. Chwilę po tej bramce brutalnie został sfaulowany Piotrek Muniak. Sędzia za ten faul oczywiście pokaz zawodnikowi gospodarzy czerwoną kartkę. A P.Muniak nie był już wstanie kontynuować gry i zaraz po meczu został odwieziony do szpitala. Miejmy nadzieję, że to nie jakaś poważna kontuzja. Ostatnie 15 minut to otwarta gra obu drużyn. Żadna ekipa nie zadowalała się remisem i grała o 3 punkty. Jednak do końca już nic się nie zmieniło i mecz zakończył się wynikiem 2:2. Trochę szkoda bo Pcimianka prowadząc 2-0 miała jeszcze kilka szans i powinniśmy ten mecz spokojnie wygrać. Niestety ambitnie grający beniaminek nie dał się łatwo i drużyny podzieliły się punktami.