Ładowanie...

Aktualności

Zwycięstwo w Kocmyrzowie!

• autor: Pcimianka, 2010-09-26 18:32

Pcimianka Pcim dość niespodziewanie pokonała dziś na wyjeździe Sokoła Kocmyrzów 2-0 (1-0). Bramki zdobyli: Paweł Panuś i Adam Chmiel.

Mecz ogólnie wyrównany z lekkim wskazaniem na Pcimiankę. Nasza drużyna objęła prowadzenie w ok. 15 minucie meczu. Piłkę do boku rozegrał Piotrek Kuboń. Tam świetną, dynamiczną akcję przeprowadził Piotrek Muniak i dograł w pole karne. Tam przytomnie zachował się Michał Cichoń, który ściągnął na siebie obrońce i przepuścił piłkę do Pawła Panusia. Ten z kilku metrów strzelił przy słupku i było 1-0. Dalsze minuty to twarda i wyrównana gra w środku boiska. Pcimianka w tej części gry miała jeszcze kilka okazji ale wszystkie strzały mijały bramkę gospodarzy. Sokół też miał swoje sytuacje, ale dwukrotnie świetnymi paradami popisał się Konrad Kipek. Do przerwy 1-0.

Druga połowa podobna do pierwszej. Dużo walki z jednej i drugiej strony. Na boisku dużo się działo jednak brakowało klarownych sytuacji. Niezłą miał Marek Marszalik ale z dwunastu metrów strzelił nad poprzeczką. Natomiast Sokół nie mógł sobie poradzić z świetnie grającą defensywą Pcimianki. W ok. 70 minucie zawodnik Sokoła trafił z prawie 30 metrów w poprzeczkę. W 80 minucie Pcimianka strzeliła drugiego gola. Ładną akcję skrzydłem przeprowadził nieźle grający Damian Salawa. Wycofał na 8 metr do Adama Chmiela a ten strzałem z pierwszej piłki umieścił piłkę w siatce. 5 minut później mogło być 3-0 lecz Damian Muniak będąc w sytuacji sam na sam strzelił w poprzeczkę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Pcimianka zagrała bardzo dobre spotkanie i zasłużenie pokonała Sokół 2-0 choć nie byliśmy faworytem tego spotkania. Brawa dla całego zespołu za zaangażowanie i walkę przez 90 minut. Dobrze zagrał cały zespół ale na szczególną pochwałę zasługuje Kipek, który swoimi fantastycznymi interwencjami uratował nasz zespół przed utratą gola.