Pcimiank Beskid Tokarnia

Zwycięstwo w końcówce

• autor: Pcimianka, 2010-08-23 08:59

Pcimianka Pcim w drugiej kolejce spotkań pokonała Hejnał Krzyszkowice 2:1 (0:1). Bramki dla naszego zespołu zdobyli; w 60 minucie po pięknej akcji zespołowej Piotr Muniak oraz w 85 minucie Michał Cichoń przepięknym uderzeniem z 30 metrów. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki.

Pierwsza połowa dość wyrównana. Zawodnicy obu drużyn nie stworzyli sobie zbyt dużo okazji do strzelenie bramki. Dwie dogodne miała Pcimianka, ale ich nie wykorzystała. Natomiast w 40 minucie dość niespodziewanie Hejnał objął prowadzenia. Obrona Pcimianki bardzo łatwo dała się ograć i napastnik gości strzelił piłkę do pustej bramki. Do przerwy więc dość niespodziewanie 1-0 dla Hejnału.

W przerwie meczu trener Panuś zrobił 3 zmiany. Za Pasia, Panusia i Salawe weszli Cichoń, Kuboń i Burtan. To własnie tych trzech zawodników wyróżniało się w drugiej połowie i to oni poprowadzili Pcimiankę do zwycięstwa. Ale po kolei... W 55 minucie napastnik z Krzyszkowic Durlatka wyszedł na sytuacje sam na sam ale świetnie spisał się debiutujący w Pcimiance bramkarz Konrad Kipek broniąc strzał nogą. W 60 minucie Pcimianka wyrównała. Pięknym zwodem i zagraniem piętą popisał się Cichoń do Burtana. Ten idealnie wrzucił na 10 metr do Marka Marszalika. On jeszcze podał do Piotrka Muniaka, który strzelił bo długim rogu nie dając szans bramkarzowi. Pcimianka dalej atakowała chcąc wygrać ten mecz. Hejnał się nieco cofnął i szukał gry z kontry. Większość piłek grali na Durlatkę jednak przez cały mecz był on pokryty przez Mirka Dziadkowca. Kiedy  wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem remisowym strzał życia oddał Michał Cichoń. Bodajże Czarnota wycofał do niego piłkę na ok. 30 metr a ten uderzył bardzo mocno nie dając bramkarzowi szans. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i ku ucieszę około 700 kibiców z Pcimia wpadła do bramki.