Rokita Kornatka -Pcimianka

Niemoc strzelecka przerwana!

• autor: Pcimianka, 2010-06-16 20:41

W rozegranym dzisiaj meczu w Pcimiu Pcimianka pokonała Clepardie Kraków aż 6-0 (3-0)!!!

Wielkie strzelanie w tym meczu rozpoczął w 12 minucie Damian Salawa. W sytuacji jeden na jeden z bramkarzem znalazł się M. Marszalik jednak strzelił w leżącego goalkipera gości, piłkę przejął Salawa i uderzył z 16 metrów w samo okienko bramki. Bramka bardzo ładna.

Kolejna ładna bramka wpadła w 29 minucie. Piłkę z prawej strony boiska wrzucił R.Kania a Bartek Paś strzałem głową z 10 metrów przy samym słupku nie dał żadnych szans bramkarzowi Clepardii.

W 30 minucie Pcimianka prowadziła już 3-0. Piłkę na środku boiska przejął A.Czarnota, minął jednego gracza i zagrał prostopadła piłkę do idealnie wbiegającego Pasia. Ten spokojnie podbiegł do bramki, wyczekał bramkarza i z  siedmiu metrów umieścił piłkę w siatce.

Pcimianka w pierwszej połowie zagrała bardzo dobrze i skutecznie. Poza tymi trzema bramkami świetne okazje do strzelenia gola mieli jeszcze M.Marszalik i Salawa jednak ich nie wykorzystali. Clepardia momentami również przeprowadzała sładne i ładne akcję.

Druga połowa rozpoczęła się świetnie dla Pcimianki. W 52 minucie gry świetnie grający R.Kania wrzucił idealną piłkę na nogę M.Marszalika, który strzałem z 5 metrów pokonał bramkarza Clepardii. Dla Marka Marszalika, najlepszego strzelca poprzedniego sezonu (26 bramek w 30 meczach) była to pierwsza bramka od 20-09-2009 (wygrany mecz z Proszowianką 2-1). Miejmy nadzieję, iż Marek wkońcu się przełamał i zacznie asystować i strzelać gole jak na zawołanie.

W 75 minucie wprowadzony kilkanaście minut wcześniej Michał Gancarczyk strzelił gola na 5-0. Michał przejął piłkę na połowie boiska, minął szybkościowo obrońce i pewnie strzelił obok bramkarza. Dla Michała była to pierwsza bramka od 22-11-2009 (wygrana z Rabą 2-1).

W 80 minucie meczu Michał Gancarczyk otrzymał prostopadłe podanie, wyszedł na sytuacje sam na sam z bramkarzem minał go i skierował piłkę do pustej bramki ustalając wynik na 6-0!

Clepardia w drugiej połowie również przeprowadziła kilka bardzo ładnych akcji, jednak bardzo dobrze grająca defensywa Pcimianki nie pozwoliła na zdobycie gola przyjezdnym. Dwukrotnie świetnymi interwencjami popisał się Krzysztof Muniak, który obronił bardzo mocne strzały z bliskiej odległości. Na prawdę były to fantastyczne parady. Ogólnie mecz stał na wysokim poziomie i mijał raczej w miłej atmosferze.