Pcimianka Plon Krzywaczka

Podsumowanie sezonu juniorów starszych

• autor: Krzych261, 2017-07-10 12:59

Juniorzy starsi z awansem, a następnie utrzymaniem.

W rundzie jesiennej Pcimianka rozgrywała swoje mecze w 2 lidze myślenickiej. Drużyna znacznie przewyższała przeciwników umiejętnościami, co przekładało się na wyniki, gdyż Pcimianka zdobyła komplet punktów we wszystkich meczach. W związku z pierwszym miejscem w lidze nastąpił awans do grupy spadkowej I ligi krakowskiej.

W zimie drużyna dokonała czterech wzmocnień: Przemysław Leżański, Kamil Dziadkowiec, Krystian Rusin i Kamil Łabuz. Wszyscy poprzednio prezentowali barwy Zenitu Kasinka. Drużynę również w niektórych meczach wspomagali zawodnicy z juniorów młodszych.

W pierwszej kolejce po ciężkim meczu drużyna wywiozła z Krakowa pierwsze 3 punkty, wygrywając z Nadwiślanem Kraków 2:1. Formą błysnął Kacper Zięba i to on zdobył obydwie bramki dające zwycięstwo.

W drugim spotkaniu mogliśmy oglądać bardzo podobny scenariusz. Ciężki, zacięty mecz ostatecznie zakończony zwycięstwem Pcimianki 3:2 nad Bronowianką. Do siatki trafili Kacper Zięba, Przemysław Leżański i Jakub Zięba.

W derbach regionu między Beskidem a Pcimianką padł wynik 2:0 dla na korzyść naszej drużyny, a zwycięstwo zapewnili drużynie Michał Śliwa i Maciej Banik.

Następnie przyszedł czas na daleki wyjazd do Olkusza, gdzie w ekstremalnych warunkach pogodowych Pcimianka pokonała miejscowy klub sportowy 2:1. Na listę strzelców wpisali się Jakub Jugowiec i Krzysztof Zięba.

Cztery mecze, cztery zwycięstwa, dwanaście punktów i mocna pozycja lidera, niezłe statystyki jak na beniaminka ligi. Do meczu z Wilgą drużyna z Pcimia przystępowała pewna siebie i swoich umiejętności. Trzy gole Jakuba Zięby i kolejne trzy punkty zostają w Pcimiu.

W meczu rewanżowym z Nadwiślanem nasza drużyna nie dała szans rywalom ogrywając ich 5:0 a do siatki trafili Krzysztof Kalisz x2, Krzysztof Zięba, Kacper Zięba i Damian Ciszczoń.

Każda passa kiedyś się kończy, w meczu z Bronowianką przegranym 3:5 została przerwana seria 20 zwycięstw z rzędu Pcimianki, która trwała jeszcze od rundy jesiennej. Dwie bramki dla drużyny zdobył Maciej Banik, a jedną Jakub Zięba.

Zawodnicy Pcimianki szybko się podnieśli po porażce i w derbowym spotkaniu z Beskidem odnieśli wysokie zwycięstwo 4:0 po dwóch bramkach Kacpra Zięby, po jednej Przemysława Leżańskiego i Macieja Banika.

Po Beskidzie przyszedł czas na pojedynek z krakowskim Tramwajem z którym Pcimianka poradziła sobie równie łatwo i rozbiła przeciwników 5:0. Hat-trick Jakuba Zięby i dwie bramki Przemysława Leżańskiego i rywalom nie pozostało nic więcej jak powrót do domu z zerem na koncie. W kolejnym spotkaniu strzelcy bramek ci sami, wynik to wygrana 2:1 z Olkuszem.

24 punkty w 9 meczach i niemalże pewne utrzymanie z całą pewnością utrzymywało dobrą atmosferę w drużynie, a zespół rozbił kolejnego przeciwnika. Hanusiak, Jugowiec, Ciszczoń i Dziadkowiec wypunktowali Wilgę i mecz skończył się wynikiem 4:0.

Jak wiadomo wszystko kiedyś się kończy, po meczu z Piastem Łapanów skończyła się dobra seria Pcimianki. Drużyna przegrała 2:4, a bramki dla zespołu zdobyli Konrad Korzeń i Krzysztof Zięba.

W rewanżu z Piastem miało być inaczej niż w pierwszym meczu, Pcimianka przeważała cały mecz jednak na nic się to zdało. Goście przeprowadzili trzy akcje w meczu i zdobyli trzy bramki w tym jedną po samobóju zawodnika z Pcimia. Mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla Piasta.

W ostatnim meczu sezonu, drużyna złożona głównie z zawodników juniorów młodszych uległa Tramwajowi 1:4, a jedyną bramkę zdobył Mikołaj Janicki. Mecz nie zmienił ostatecznej pozycji Pcimianki w lidze.

W końcowym rozrachunku Pcimianka zajęła pierwsze miejsce i utrzymała się w I lidze krakowskiej, co było celem na tą rundę. Wszystkim piłkarzom z rocznika 1998 serdecznie dziękujemy za reprezentowanie naszych barw i życzymy powodzenia w dalszej karierze, w Pcimiance lub innym zespole.