Pcimianka -Staw Polanka

Podsumowanie sezonu juniorów młodszych

• autor: Krzych261, 2017-07-05 19:29

Juniorzy młodsi po bardzo dobrym sezonie zajęli wysokie, drugie miejsce w krakowskiej I lidze okręgowej.

W pierwszej części sezonu drużyna miała za cel awans do grupy mistrzowskiej, który został zrealizowany, bowiem Pcimianka zajęła czwarte, czyli ostatnie miejsce premiowane awansem.

Okres przygotowawczy został ciężko przepracowany, a drużyna była testowana w sparingach m.in. z Dalinem Myślenice. W zimie także zespół wzmocniło dwóch zawodników: Mikołaj Janicki z Cyrhli Krzczonów i Mateusz Karpierz z Topora Tenczyn. Pierwszy z miejsca stał się ważną postacią w zespole, zaś drugi z meczu na mecz poczynał sobie coraz śmielej.

Sezon Pcimianka rozpoczęła meczem wyjazdowym z Jadwigą Kraków, zakończonym remisem 4:4. Wynik nie odzwierciedlał przebiegu spotkania, gdyż to Pcimianka była zespołem dominującym w tym starciu. Bramki dla zespołu zdobyli Muniak, Banik i Panek który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Kolejnym spotkaniem była potyczka z Prądniczanką, w tym meczu drużyna udowodniła swoją wartość i bez problemu pokonała rywali. Gole strzelali Mirek, Jugowiec, Stawowy i Dziadkowiec, który pięknym strzałem dobił rywali i ustalił wynik na 4:0

Po dwóch meczach ze słabszymi drużynami przyszedł czas na faworyta do awansu czyli AP 21 II. W tym meczu Pcimianka sprawiła niemałą niespodziankę i wygrała 4:3 po dwóch bramkach Jugowca, po jednej Banika i Panka.

Kilka dni później drużyna podejmowała u siebie Górnik Wieliczka. O tym meczu piłkarze Pcimianki chcieliby  jak najszybciej zapomnieć bo dostali bolesną lekcję piłki i przegrali mecz w stosunku 2:9. Jedyne bramki dla zespołu zdobyli Banik i Korzeń.

W następnej kolejce Pcimianka bez walki dopisała sobie trzy punkty, gdyż drużyna Prokocimia oddała mecz.

W pierwszym meczu rewanżowym zawodnicy z Pcimia zemścili się na Jadwidze Kraków i bez najmniejszego problemu rozjechali ich aż 6:0. Po dwie bramki ustrzelili Janicki i Jugowiec, a po bramce zanotowali Muniak i Firek.

Na tym etapie rozgrywek o mistrzostwo walczyły już tylko cztery zespoły i porażka z którymś z outsiderów skreślała dalsze szanse na pierwsze miejsce. W meczu z Prądniczanką do 70 minuty Pcimianka przegrywała 1:0, ale ostatecznie zwyciężyła po dwóch bramkach w dwie minuty Banika i Janickiego, co pozwoliło nadal mieć nadzieję na awans.

W kolejnym spotkaniu Pcimianka bez problemu ograła Kmitę Zabierzów 6:1, show znowu skradli Banik z Janickim, cztery bramki pierwszego i dwie drugiego dały wygraną w ważnym spotkaniu.

Na rewanż z Górnikiem Wieliczka, drużyna jechała w niewesołych nastrojach, wciąż mając w pamięci porażkę z pierwszego spotkania. Problemy kadrowe oraz brak nominalnego bramkarza nie pomogły i Pcimianka poniosła kolejną klęskę, tym razem 1:11. Honorową bramkę dla zespołu zdobył Wątor.

Po bolesnej lekcji w Wieliczce Pcimianka szybko się podniosła i zwyciężyła z mocnym AP 21 II 3:2. Pomimo gry w końcówce w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Mirka, drużyna zdołała obronić wynik, a bramki zdobyli Mirek, Banik i Filipek.

W następnej kolejce Pcimianka pokonała Kmitę Zabierzów 3:0. Mecz rozgrywany był w ciężkich, burzowych warunkach, ale nasi zawodnicy poradzili sobie znacznie lepiej niż rywale i po bramkach Janickiego, Banika i Filipka wywieźli trzy punkty.

Przed meczem z Tramwajem nadzieja na awans znowu wzrosła, gdyż liderujący Górnik Wieliczka w dwóch meczach pogubił punkty. Niesieni tą nadzieją zawodnicy Pcimianki rozbili mający matematyczne szanse Tramwaj aż 5:1. Mecz obfitował w emocje, po pierwszej połowie Pcimianka prowadziła 2:1 po bramkach Mirka i Firka. Na początku drugiej połowy zaczęła się niesportowa gra i ostatecznie Tramwaj kończył mecz w dziewiątkę, a w zespole gości czerwoną kartkę otrzymał Jugowiec. Ostatecznie Pcimianka podwyższyła prowadzenie po dwóch bramkach Janickiego i jednej Muniaka.

Mecz z Prokocimiem również był naznaczony ostrą grą i niesportowym zachowaniem, mimo to Pcimianka wygrała 6:2 po hat-tricku Banika, dwóch bramkach Janickiego i bramce z karnego Mizery. Po meczu wystarczyło czekać na wynik meczu Górnika, jednak okazał się on niekorzystny i to Górnik mógł się cieszyć z gry w barażach o ligę małopolską.

Ostatni, zaległy mecz z Tramwajem nie został rozegrany przez brak wpływu na końcowy układ tabeli.

Zespół zagrał powyżej oczekiwań i zajął wysokie drugie miejsce.