Ładowanie...

Aktualności

Porażka na zakończenie sezonu.

• autor: Pcimianka, 2017-06-18 12:49

W dniu wczorajszym seniorzy Pcimianki rozgrywali ostatni mecz sezonu 2016/17. Niestety, w derbach powiatu myślenickiego odnieśli w nim porażkę, przegrywając z Dalinem Myślenice 1-3 (1-1). Jedyną bramkę dla Pcimianki z rzutu karnego zdobył Kacper Sołtys...

Pcimianka zagrała wczoraj całkiem niezłe spotkanie i długo stawiała opór wyżej notowanemu rywalowi. Długimi fragmentami mecz był wyrównany. O końcowym sukcesie myśleniczan zdecydowały proste błędy w defensywie Pcimianki oraz indywidualności Dalinu w postaci Góreckiego i Kałata.

Dalin objął prowadzenie w 35 minucie po kontrowersyjnym rzucie karnym Olszanickiego na byłym graczu Pcimianki Burtanie. Faul wprawdzie był, ale zdaniem większości przed polem karnym. Sędzia podjął jednak inną decyzję i wskazał na 11 metr. Karnego pewnie wykorzystał Jakub Górecki. Pcimianka wyrównała 5 minut później po kolejnym rzucie karnym. Artur Olszanicki się zrehabilitował i tym razem to on wywalczył "jedenastkę" Karnego pewnie wykorzystał Sołtys i było 1-1. W ostatniej akcji pierwszej połowy groźnej kontuzji nabawił się kapitan Pcimianki we wczorajszym meczu Arkadiusz Duda i został odwieziony karetką pogotowia do szpitala.

Druga połowa rozpoczęła się od niewykorzystanej sytuacji sam na sam przez Góreckiego. Świetnie w bramce spisał się Kuba Kozłowski. Później obydwie drużyny grały bardzo ofensywnie i akcja przenosiła się z pola karnego do pola karnego. W 65 minucie prosty błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił Bartosz Poniedziałek. Piłkę przejął Górecki, wycofał do Kałata a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę dał Dalinowi prowadzenie. Pcimianka próbowała atakować jednak większość ataków kończyła się przed polem karnym gości. W 78 minucie Dalin zadał ostateczny cios. Kałat strzałem z 18 metrów tuż przy słupku nie dał szans Kozłowskiemu na skuteczną interwencję. Do końca meczu nic już się nie wydarzyło i goście mogli cieszyć się z trzech punktów.

Pcimianka zakończyła sezon na 13. miejscu zdobywając 33 punkty w 30 meczach. Czy to da utrzymanie? Na odpowiedź będziemy musieli poczekać jeszcze tydzień. Wszystko bowiem zależy od zwycięzcy naszej ligi Wiślan Jaśkowice, którzy zagrają baraż o 3 ligę ze zwycięzcą IV ligi wschodniej drużyną Limanovii Limanowa. Jeżeli Wiślanie awansują to Pcimianka się utrzyma. Jeżeli awans uzyska Limanovia to Pcimianka spadnie do V ligi. Pierwszy mecz już w najbliższy wtorek w Limanowej, rewanż za tydzień w niedzielę w Skawinie.