Wicher- Pcimianka

Juniorzy dalej niepokonani !

• autor: Krzych261, 2017-04-24 18:25

Juniorzy starsi gładko ograli u siebie Wilgę Koźmice Wielkie 3:0 i po pięciu kolejkach, z kompletem punktów dalej okupują pozycję lidera.

Mecz rozgrywany był w szalonej pogodzie, momentami świeciło słońce, a momentami padał śnieg, jednak nie przeszkodziło to w rozegraniu spotkania. Drużyna Pcimianki przystępowała do meczu bez trenera Marka Marszalika, który w tym czasie odnosił z juniorami młodszymi ważne zwycięstwo z drużyną AP 21 Kraków, jednakże drużyna poradziła sobie świetnie. Już od pierwszych minut widać było wyraźną dominację gospodarzy, którzy rozgrywali ładne akcje, zaś goście najprostszymi środkami próbowali temu zapobiec. Od  samego początku mecz obfitował w przewinienia, przez co gra nie była płynna. Mecz toczył się głównie pod bramką gości, dwóch znakomitych okazji nie wykorzystał Kamil Dziadkowiec. Jeszcze przed przerwą Pcimiance udało się udokumentować przewagę bramką z dystansu Jakuba Zięby. Drużyna Wilgi mogła szybko wyrównać, jednak ich napastnik w sytuacji sam na sam nie trafił w bramkę. Na drugą połowę gospodarze wyszli zdeterminowani, aby powiększyć przewagę i niedługo po przerwie Zięba trafił po raz drugi. Piłkarze z Koźmic w tym przypadku potrafili odpowiedzieć jedynie masą fauli i niesportowych zachowań. Dobrą okazję Pcimianka miała jeszcze po dwójkowej akcji Michała Dziadkowca z Michałem Śliwą, jednak bramkarz obronił strzał tego pierwszego. Wynik na 3:0 piękną solową akcją i strzałem zza szesnastki ustalił Jakub Zięba czym skompletował hat-tricka. Drużyna Pcimianki tym samym utrzymała przewagę sześciu punktów nad drugim w tabeli Olkuszem, a następny mecz rozegra już w niedziele z Piastem Łapanów na wyjeździe.

Skład: Jakub Bodzioch, Krzysztof Zięba, Krystian Rusin, Jan Róg, Krzysztof Kalisz, Kamil Dziadkowiec, Jakub Zięba, Grzegorz Hanusiak, Kacper Zięba, Przemysław Leżański, Michał Śliwa, Michał Dziadkowiec, Mateusz Karpierz