Orliki: Eliminacje Pucharu PPN Myślenice (Stróża)

Juniorzy : Wygrana z Olkuszem

• autor: Krzych261, 2017-04-20 20:34

Nasi juniorzy w hicie pokonali na wyjeździe drugi w tabeli KS Olkusz 2:1 i z kompletem punktów zajmują pozycję lidera w grupie spadkowej I ligi krakowskiej.

Dzięki życzliwości sędziów i gospodarzy, mecz rozpoczął się z opóźnieniem, ponieważ bus z naszymi zawodnikami utknął w gigantycznym korku w stronę Olkusza, przez co zawodnicy dotarli na miejsce 10 minut po planowanym początku spotkania. Od początku meczu dominowała drużyna gospodarzy stwarzając coraz groźniejsze sytuacje. W 10 min przewaga została potwierdzona bramką. Napastnik z Olkusza urwał się naszym obrońcom i w sytuacji sam na sam, pewnym strzałem pokonał bramkarza. Chwilę po zdobyciu gola gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie jednak fantastyczną interwencją popisał się Bodzioch. Następne minuty były bardzo wyrównane. Około 30 min w polu karnym sfaulowany został Kacper Zięba i sam zabrał się do wykonania jedenastki, strzelił niestety wysoko ponad bramką. Następne minuty to zdecydowana przewaga gości. W 35 min Pcimianka dopięła swego i po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę w bramce uderzeniem głową umieścił Krzysztof Zięba. Nasi zawodnicy jeszcze przed przerwą próbowali objąć prowadzenie, jednak brakowało im szczęścia. Druga połowa to dalsza dominacja zespołu Pcimianki, która w 70 minucie objęła prowadzenie. Z rzutu wolnego dośrodkował Krzysztof Kalisz i w sporym zamieszaniu przed bramką najlepiej odnalazł się Jakub Zięba, który wbił piłkę do bramki. Po objęciu prowadzenia przez nasz zespół, mecz zdecydowanie się wyrównał, choć lepsze sytuacje do zdobycia bramki miała Pcimianka m.in. dwie znakomite sytuacje zmarnował Grzegorz Hanusiak.Ostatnie 10 min to dominacja gospodarzy którzy za wszelką cenę próbowali zdobyć bramkę wyrównującą, jednak Pcimianka zagrała bardzo pewnie w obronie i mecz zakończył się korzystnym wynikiem dla nich. Końcówka meczu toczyła się w ekstremalnych warunkach i ciężko było to nazwać grą w piłkę .Problem jednej czy drugiej drużynie sprawiało nawet wymienienie kilku podań.

Skład: Jakub Bodzioch, Krzysztof Zięba, Wiktor Mizera, Konrad Korzeń, Oskar Świątecki, Kamil Dziadkowiec, Krzysztof Kalisz, Jakub Zięba, Przemysław Leżański, Kacper Zięba, Michał Śliwa, Maciej Banik, Grzegorz Hanusiak, Piotr Stawowy.