Pcimianka -Topór

Juniorzy : Wygrana z Bronowianką

• autor: Krzych261, 2017-04-02 19:09

Juniorzy starsi Pcimianki wygrali z Bronowianką 3:2 i zajmują drugie miejsce w grupie spadkowej pierwszej ligi krakowskiej.

Mecz rozpoczął się wyrównanie, obie drużyny próbowały swoich sił w ofensywie bez większego efektu.

Zespół z Krakowa prowadzenie objął po błędzie w obronie i przelobowaniu bramkarza gospodarzy. Była to jedna z niewielu sytuacji w pierwszej połowie meczu i do szatni drużyna gości schodziła z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga połowa zaczęła się od od bramki Kacpra Zięby, który po odbiorze i solowej akcji, na raty pokonał bramkarza Bronowianki. Chwilę później Pcimianka wyszła na prowadzenie po akcji rezerwowych, Dziadkowca i Leżańskiego, który wbił piłkę do bramki.

Po golu głową z rzutu rożnego Jakuba Zięby, wydawało się że Pcimianka spokojnie dogra do końca spotkania, jednak sędzia wrócił Bronowiankę do gry dyktując dla nich 'jedenastkę', która została pewnie zamieniona na bramkę. Końcówka to nerwowa obrona Pcimianki i kilka prób z dystansu Jakuba Zięby.

Ogólnie Pcimianka nie grała najlepszego spotkania, ale zasłużyła na wygraną i jak na razie ma komplet punktów.

Skład: Jakub Bodzioch, Krzysztof Zięba, Damian Ciszczoń, Oskar Świątecki, Krystian Rusin, Krzysztof Kalisz, Jakub Zięba, Kamil Dziadkowiec, Grzegorz Hanusiak, Kacper Zięba, Michał Śliwa, Przemysław Leżański, Michał Dziadkowiec.