LKS Rudnik-KS Pcimianka

Juniorzy : pierwsze trzy punkty

• autor: Krzych261, 2017-03-29 21:14

Juniorzy starsi w debiucie w I lidze Krakowskiej pokonali Nadwiślankę Kraków 2:1.

Mecz rozpoczął się od wyraźnej dominacji gospodarzy, przez co Pcimianka nie mogła wyjść z własnej połowy. W 10 minucie Nadwiślanka udokumentowała swoją przewagę. Po błędzie obrony napastnik krakowian wyszedł sam na sam z Bodziochem i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Pcimianka mogła szybko odpowiedzieć, jednak doskonałej sytuacji nie wykorzystał Śliwa. Ta sytuacja była początkiem dominacji gości. Nasi zawodnicy ruszyli do odrabiania strat, niestety mimo świetnych okazji wynik pozostał bez zmian do końca pierwszej połowy. Druga połowa to ciąg dalszy przewagi Pcimianki. W 60 minucie w końcu goście przełamali niemoc strzelecką. Po podaniu Dziadkowca w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Zięba i uderzył nie do obrony dla bramkarza. Po strzelonym golu nasi juniorzy nie zaprzestali ataków. Gospodarze próbowali jedynie kontrować ale nasza obrona spokojnie radziła sobie z tymi atakami. Gdy wydawało się że mecz zakończy się remisem kapitalna akcją popisał się Zięba. Minął dwóch obrońców, a trzeci ratując się wślizgiem trafił w nogi naszego zawodnika i sędzia bez wahania wskazał na wapno. Jedenastkę na bramkę zamienił sam poszkodowany. Zawodnicy z Krakowa próbowali doprowadzić jeszcze do remisu, ale Pcimianka nie dała sobie wydrzeć trzech punktów.
Patrząc ogólnie na całe spotkanie to Pcimianka zasłużenie wygrała to spotkanie i tylko po przez swoją nieskuteczność miała na własne życzenie nerwową końcówkę meczu.

Skład:Jakub Bodzioch, Ciszczoń Damian, Łabuz Kamil, Świątecki Oskar, Rusin Krystian, Kalisz Krzysztof, Zięba Jakub, Zięba Kacper, Zięba Krzysztof, Śliwa Michał, Hanusiak Grzegorz, Kluska Adrian, Leżański Przemysław, Kamil Dziadkowiec.