MINI MISTRZOSTWA EUROPY 2012

Pcimianka gotowa na start !

• autor: Pcimianka, 2017-03-18 20:46

115 dni minęło od ostatniego meczu ligowego seniorów Pcimianki. Już jutro o godzinie 11:00 meczem wyjazdowym z Cracovią II Kraków nasza drużyna rozpocznie rundę rewanżową. Z nowym trenerem, z nowymi zawodnikami i z konkretnym celem jakim jest utrzymanie się w czwartej lidze... Seniorzy Pcimianki gotowi do ligi !

Seniorzy Pcimianki treningi rozpoczęli 16 stycznia pod wodzą Trenera Grzegorza Staszewszkiego, który przejął drużynę po Marianie Tajdusiu. Seniorzy Pcimianki trenowali 3 razy w tygodniu (głównie na orliku w Trzebunii) . Do tego czwarty trening w tygodniu zawodnicy mieli rozpisany przez trenera i wykonywali go indywidualnie. Nasza drużyna podczas okresu przygotowawczego rozegrała 8 sparingów:

Pcimianka - AS Progres (juniorzy) 1-4

Pcimianka - Okocimski Brzesko 1-1

Pcimianka - Iskra Klecza Dolna 2-1

Pcimianka - Cracovia Kraków (juniorzy) 3-3

Pcimianka - Barciczanka 0-3

Pcimianka - KS Tymbark 4-3

Pcimianka - Wieliczanka 6-1

Pcimianka - Dziecanovia 2-1

Początkowo w sparingach testowanych było sporo zawodników. Trener w każdym sparingi dawał też szansę wielu juniorom. Stąd też gra i wyniki nie zawsze były satysfakcjonujące. Im bliżej do startu ligi trener zaczął stawiać na skład zbliżony do tego, w którym będzie grał w meczach mistrzowskich. Dlatego należy się cieszyć, iż w 3 ostatnich sparingach Pcimianka odniosła 3 zwycięstwa. Choć i tak wszystko zweryfikuje liga.

Do drużyny póki co dołączyło 4 nowych zawodników (pisaliśmy o tym we wcześniejszym artykule): Są nimi Daniel Nowak, Mariusz Gnyla, Yevgeniy Gyrgorus i Mateusz Kubik. Do tego można powiedzieć, iż dołączył Damian Gniecki, który wprawdzie do Pcimianki przeszedł w lecie, jednak całą rundę nie trenował z powodu kontuzji. Jeszcze jeden zawodnik jest bardzo bliski przejścia do Naszego Klubu.

Z drużyną pożegnali się Damian Leśniak(Dalin Myślenice), Mateusz Sabała(Orzeł Myślenice), Kamil Wróbel (Beskid Tokarnia), Kamil Lipiec (kontuzja), Przemysław Konik (kontuzja).

Kadra na rundę wiosenną sezonu 2016/2017

Bramkarze: Jakub Kozłowski, Jakub Bodzioch

Obrońcy: Mariusz Bajak, Bartosz Poniedziałek, Mateusz Kubik, Daniel Nowak, Bartosz Pawlik, Szymon Jochymek

Pomocnicy: Arkadiusz Duda, Kacper Sołtys, Kamil Szlachta, Kamil Tęczar, Piotr Muniak, Mariusz Gnyla, Yevgeniy Gyrgorus, Damian Gniecki, Jakub Zięba

Napastnicy: Mateusz Dąbrowa, Szymon Burkat, Artur Olszanicki.