Pcimianka -Lks Mogilany

Skrzaty na podium w Turnieju Mikołajkowym w Wiśniowej !!!

• autor: Pcimianka, 2016-12-22 10:58

Przed tygodniem najmłodsi zawodnicy Szkółki Piłkarskiej Pcimianki mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności piłkarskich w konfrontacji z rówieśnikami z innych miejscowości. Oczywiście spisali się świetnie !!!

W Turnieju Mikołajkowym organizowanym w Wiśniowej przez tamtejszy Gminny Ośrodek Kultury i Sportu wzięło udział 6 drużyn z kategorii Skrzata. Obok dwóch drużyn Lubomira Wiśniowa w turnieju udział wzięli również zawodnicy Orła Myślenice, Orkana Szczyrzyc, Akademii Piłkarskiej Fiesta oraz Pcimianki Pcim.

Dla wielu chłopców z pewnością był to pierwszy występ na tego rodzaju zawodach, stad każdy mecz obfitował w spore emocje. Mimo bardzo młodego wieku naszych zawodników, można było zaobserwować składne akcje zamienione na pierwsze bramki w rozpoczynającej się przygodzie z piłką.

Oczywiście wynik jest tutaj sprawą drugorzędną, jednak nie sposób zwrócić uwagę na świetny występ Czarno - Czerwonych. Pcimianka wygrała cztery spośród pięciu spotkań. W pierwszym meczu nasi młodzi zawodnicy musieli uznać wyższość rywala. Ulegli 1:0 Orkanowi Szczyrzyc. Później było już tylko lepiej. Najpierw Pcimianka wbiła cztery gole Orłowi Myślenice, gdzie do siatki Myśleniczan trafił trzykrotnie Mikołaj Luberda. Czwartą bramkę dołożył Michał Cięż. Rywala stać było jedynie na honorowe trafienie.

Mikołaj dobrą dyspozycję potwierdził również w meczu z Akademią Piłkarską Fiesta. Młody gracz Pcimianki zdobył jedynego gola, jak się później okazało - zwycięskiego.

Następnie Pcimianka mierzyła się z drużynami Lubomiru Wiśniowa. W pierwszym Czarno - Czerwoni okazali się lepsi od rywala dzięki celnym trafieniom Antka Sragi, Mikołaja Luberdy oraz Adama Gromek. Przeciwnik również grał bardzo ambitnie, w efekcie zdobył bramkę honorową. W drugim meczu przeciwko gospodarzom turnieju Pcimianka znów okazał się lepsza pokonując Lubomir 2:0. Bramki w tym spotkaniu zdobyli Antek Sraga i Adam Gromek.

Każdy zawodnik został uhonorowany pamiątkowym srebrnym medalem oraz pucharem. Z uwagi, iż był to pierwszy występ naszych skrzatów w takich rozgrywkach trzeba być zadowolonym. Organizatorom serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

SKŁAD: Bzdek Franciszek, Gromek Adam, Kozak Oliwier, Rapacz Radosław, Sraga Wojciech, Michał Cięż Antoni Sraga, Mikołaj Luberda.