Ładowanie...

Aktualności

Halowe Mistrzostwa Krakowa: Pierwsze zwycięstwo w Elicie !!!

• autor: Pcimianka, 2016-12-05 19:22

Po dobrym występie w meczu z Wisłą Kraków przed dwoma tygodniami, tym razem Pcimianka mierzyła się z inną bardzo mocną ekipą z Krakowa, mianowicie z Krakusem Nowa Huta. Co nie udało się przed dwoma tygodniami w meczu z Wisłą, udało się z Krakusem. Po bardzo dobrym występie Patricka Dudka Pcimianka pokonała Krakus aż 4:0...

KS Pcimianka Pcim - MKS Krakus Nowa Huta 4:0 (Hodana, Rapacz, Dudek, Kuś)

W pierwszej kolejce Pcimianka uległa Wiśle Kraków 5:4 po bardzo emocjonującym spotkaniu. Zabrakło wówczas rozgrywającego Pcimianki, popularnego "Dudiego"..

Ile może znaczyć jeden zawodnik mogliśmy się przekonać w dzisiejsze popołudnie (sobota). Grający w środku pola Patrick dał znać o sobie szczególnie w drugiej połowie, nadając akcjom ofensywnym Pcimianki płynność. Patryk idealnie czuł grę w tym spotkaniu zarówno w grze "do przodu jak i do tyłu". Z pod krycia często uwalniał się podaniem z pierwszej piłki, a trudnych momentach "brał grę na siebie".

Po dość wyrównanej pierwszej odsłonie wynik utrzymywał się 0:0, choć po uderzeniu z dystansu Filipa Rapacza piłka otarła się o poprzeczkę. Krakowianie nie pozostali dłużni. Po jednej z akcji piłka trafiła w słupek bramki strzeżonej przez Kacpra Rychlickiego.

Prawdziwy festiwal strzelecki Czarno -Czerwoni rozpoczęli jednak dopiero w drugiej połowie. Już w 2 minucie po precyzyjnym uderzeniu z za pola karnego Kacpra Hodany Pcimianka wyszła na prowadzenie. Golkiper gospodarzy futbolówkę odprowadził jedynie wzrokiem. Krakus jeszcze dobrze nie otrząsnął się po utracie pierwszej bramki, a po chwili było już 2:0. Z rzutu wolnego przymierzył bowiem Rapacz. Trzecią bramkę dołożył Patrick Dudek podsumowując swój świetny występ tego dnia. Wynik ustalił dość szczęśliwym trafieniem Radosław Kuś. Na wyróżnienie zasłużył również grający na skrzydle Sebastian Gwiżdż i Dziadkowiec Kamil.

Skład: Rychlicki, Filipek, Sraga, Szczepaniak, Firek, Dudek, Hodana, Kuś, Rapacz - Dziadkowiec, Kania, Gwiżdż.

Nadal nie możemy liczyć na występy w barwach Pcimianki Kacpra Makuska i Kamila Spórny, którzy wciąż leczą kontuzje. Cała drużyna kontuzjowanym zawodnikom życzy szybkiego powrotu do zdrowia.

Przed tygodniem w drugiej kolejce nie odbył się mecz naszej drużyny z Akademią Piłkarską 21 Kraków. Na prośbę Akademii z Krakowa Pcimianka zgodziła się przełożyć mecz na inny termin. Jak się okazuje formalności nie zostały dopełnione przez Akademię co może się zakończyć obustronnym walkowerem w wyniku niestawienia się obu drużyn. Sprawa zapewne zostanie rozstrzygnięta przez Wydział Gier.