Staw -Pcimianka

Podsumowanie rundy jesiennej Juniorów Starszych

• autor: Krzych261, 2016-12-08 18:29

Juniorzy starsi Pcimianki zakończyli rundę jesienną na fotelu lidera z kompletem punktów!

W pierwszym meczu sezonu Pcimianka podejmowała u siebie Tempo Rzeszotary. Drużyna wzmocniona zawodnikami z juniorów młodszych gładko wygrała 2:0.

Później nastąpiła niekończąca się seria zwycięstw: 8:1 z Rudnikiem, 3:1 z Orłem Myślenice, 8:0 z Rokitą Kornatką, 6:0 z Grodziskiem, 5:0 z Jordanem. Każdy ten mecz miał inną historię, ale we wszystkich Pcimianka była zespołem dominującym.

Najlepszy moment sezonu przypada na siódmą kolejkę i wygraną w Brzączowicach aż 15:1. Następnie Pcimianka pokonała Rabę 5:1 oraz mocną drużynę Karpat Siepraw 1:0.

W Mogilanach Pcimianka wygrała walkowerem, później w starciu na szczycie pokonała Staw Polankę 3:1, a następnie rozbiła Skalnik Trzemeśnia 12:0.

Ostatnim meczem sezonu były gminne derby z Wichrem Stróża które zakończyły się zwycięstwem Pcimianki 5:0.

Cała drużyna rozegrała fantastyczną rundę jesienną, czego dowodem są liczby: 13 zwycięstw, 39 punktów i 76 bramek strzelonych. Dodatkowo Pcimianka strzela średnio 5,8 bramki na mecz, a traci tylko 0,4.

Od wiosny Pcimianka grać będzie w I lidze krakowskiej.

-Myślę że zagraliśmy świetną rundę i jesteśmy na zasłużonym prowadzeniu. Jestem zadowolony z mojego dorobku bramkowego, ale myślę że byłby większy gdyby nie czerwona kartka i zawieszenie na 3 mecze- mówił najlepszy strzelec zespołu Jakub Zięba, najczęściej grający na pozycji środkowego pomocnika. Trafił on 16 bramek w 10 spotkaniach.

-Ostatnia runda była dobra w naszym wykonaniu, wytrwale i ostro trenowaliśmy, a na każdy mecz jechaliśmy przygotowani i zmotywowani co przełożyło się na wyniki w tabeli. Jeśli będziemy dalej zawzięcie trenować to na pewno sobie poradzimy w I lidze krakowskiej- odpowiedział Damian Ciszczoń, kapitan, zapytany o grę zespołu.

-Jako trener tej drużyny oceniam tę rundę bardzo pozytywnie. Cel jaki sobie postawiliśmy przed rundą został w 100% zrealizowany. Wielkie brawa należą się całemu zespołowi, bo w każdej formacji drużyna spisywała się bardzo dobrze. W drużynie mam bardzo utalentowanych zawodników, którzy cały czas chcą podnosić swoje umiejętności piłkarskie. Ponadto drużyna już po rundzie jesiennej wywalczyła awans, co jest nagrodą za dobre wyniki i impulsem do dalszej pracy. Teraz drużynę czeka przerwa do końca roku, a od stycznia zaczynamy przygotowania do nowego sezonu- mówił trener Marek Marszalik.