Aktualności

MLM: Zwycięstwo z Cracovia, porażka z Dunajcem i...

• autor: Pcimianka, 2016-10-28 23:56
MLM: Zwycięstwo z Cracovia, porażka z Dunajcem i Bronowianką !!!

Pcimianka w Małopolskiej Lidze Młodzika gra bardzo solidnie. Na chwile obecną plasuje się w połowie stawki z pośród 16 najlepszych drużyn województwa Małopolskiego. Za nami kolejne spotkania. Najpierw nasza drużyna uległa Dunajcowi Nowy Sącz 0:2, po czym pokonała Cracovię Kraków 2:1 w meczu u siebie. Ostatni wyjazd,  nie należał do tych udanych, bowiem Bronowianka okazała się zbyt mocna..

• Dunajec Nowy Sącz - KS Pcimianka Pcim 2:0

Dunajec Nowy Sącz to jedna z czołowych drużyn w Małopolsce jeśli chodzi o umiejętności piłkarskie zawodników, a szczególnie tej kategorii wiekowej. Jak się okazało na boisku nie taki "diabeł straszny", choć gdyby gospodarze wykorzystali wszystkie swoje okazje wynik mógł być wyższy.

Pcimianka bardzo dobrze ustawiona defensywnie, mądrze się broniła. Golkiper Pcimianki skapitulował dopiero w 20 minucie pierwszej odsłony. Bramka na 2:0 padła w ostatniej minucie spotkania. Mimo porażki drużyna Pcimianki rozegrała dobre zawody. Z pewnością większe pole manewru miałby trener gdyby mógł skorzystać z umiejętności Kamila Spórny, Kacpra Makuska, czy Pawła Filipka. Absencja kluczowych zawodników była widoczna szczególnie w formacji ofensywnej.

• KS Pcimianka Pcim - MKS Cracovia Kraków 2:1 (Rapacz Filip, Dudek Patrick)

Pojedynek z Cracovią nie rozpoczął się zbyt udanie dla Czarno - Czerwonych. Już w pierwszych sekundach padła bramka dla "Pasów". Po 10 minutach był jednak remis. Fantastyczne dogranie z lewego skrzydła  Kacpra Hodany na bramkę zamienił Filip Rapacz. Napastnik Pcimianki mocno "wstrzeloną" piłkę w pole karne w pełnym biegu skierował do siatki głową. Po wyrównującej bramce gra się nieco wyrównała.

W drugiej odsłonie Pcimianka osiągnęła przewagę w środku pola, co przełożyło się na sytuacje pod bramką krakowian. Bramka padła z rzutu rożnego. W polu karnym największym sprytem wykazał się Patrick Dudek, który strzałem z bliskiej odległości nie dał szans golkiperowi " Pasów". Spotkanie choć ciężkie, to zasłużenie wygrane przez gospodarzy.

• KS Bronowianka Kraków - KS Pcimianka Pcim 2:0

Wicelider Małopolskiej Ligi do przerwy nie był w stanie pokonać dobrze spisującego się w bramceKacpra Rychlickiego. Golkiper Pcimianki czyste konto zawdzięcza przede wszystkim bardzo dobrej grze całej drużyny. Niestety w drugiej połowie Rywale dopięli swego i trafili dwukrotnie w krótkim odstępie czasu. Najpierw z rzutu rożnego przeciwnik celnie główkował, a chwilę później dośrodkowanie z lewej strony "zamknął" skrzydłowy Bronowianki.

Chwilę przed stratą pierwszej bramki boisko z powodu urazu opuścił Radosław Kuś, który tego dnia rozgrywał bardzo dobre zawody w środku pola. Na domiar złego ławka rezerwowych nie była zbyt długa. Z powodu choroby brakowała bramkostrzelnego Jakuba Firka oraz wspomnianych wcześniej Makuska i Spórny.

Mimo porażki nasza drużyna zaprezentowała się z dobrej strony. Z każdym spotkaniem widać zdecydowany postęp szczególnie w grze obronnej. Gorzej jest z "siłą ognia" przede wszystkim z tego względu iż wysokie tempo spotkań wymaga rotacji w formacji ofensywnej.

Wszystkim zawodnikom należą się duże brawa za wolę walki do samego końca oraz profesjonalne podejście do każdego treningu.

SKŁAD: Rychlicki, Filipek, Sraga, Szczepaniak, Kuś, Dudek, Firek, Rapacz, Gwiżdż, Pandyra, Makusek, Hodana, Spórna, Dziadkowiec, Kania.