Ładowanie...

Aktualności

Juniorzy młodsi: Porażka z liderem

• autor: Krzych261, 2016-10-15 19:00

Juniorzy młodsi Pcimianki przegrali dziś z liderem 1 ligi krakowskiej Górnikiem Wieliczka 1:2. Opis:

Wieliczanie od początku szukali okazji by napocząć przeciwnika. Napotykali jednak spory opór, bo pcimianie szybko doskakiwali do miejscowych i ci nie mieli za wiele miejsca do rozgrywania piłki. Mimo to kilku znakomitych okazji Górnicy się doczekali. Już w 8 minucie po niezbyt udanej interwencji powietrznej Korzenia, czujny Rembecki wypracował sobie sytuację sam na sam z Bierówką ale strzelał zbyt słabo by zaskoczyć golkipera. Po kwadransie, Bierówka zmierzyć musiał się z atomowym uderzeniem powracającego do składu Piątka, a w dwóch kolejnych z konsekwencjami jego znakomitych prostopadłych podań z połowy boiska. W obu przypadkach, doprowadzały one do pojedynków Bierówki z Rembeckim, ale wciąż górą pozostawał sternik bramki. Później jeszcze po podaniu Kurzawińskiego, pudłował Kłys, ale w kolejnej akcji skrzydłowy Górnika sprokurował przyjezdnym sowite kłopoty. Szybką kontrę zainicjował filigranowy Sikora, dośrodkowywał mięciutko z końcowej linii Kłys, ale Mizera który przeciął głową lot piłki uczynił to na tyle niefortunnie, że skierował ją do własnej bramki.

Początek drugiej odsłony był dość intensywny. Trzy bardzo groźne okazje wypracowali Górnicy ale i goście posłali im pierwszy sygnał ostrzegawczy (Mięsowski groźnie główkował po dośrodkowaniu Panka z rzutu wolnego). W 45 minucie Kubik wygrał z Bierówką wyścig o piłkę ale miał na tyle mało miejsca i czasu by trącić piłkę, że posłał ją minimalnie obok słupka. Wkrótce wyborną okazję na gola mieli Kłys i Piątek. Ten drugi tą akcję wyśmienitym podaniem do Kłysa zainicjował ale adresat podania wdał się w niepotrzebny drybling i zamiast strzału, pozbawił się piłki... na rzecz Piątka. Ten jednak zamiast podjąć tą męską decyzję... także wdał się w drybling i to już pod samą bramką i ostatecznie na zagrożeniu się skończyło. Na długo zapamięta swoją kolejną okazję także Rembecki, który dobijał piłkę po kąśliwym strzale Góralczyka z 30 metrów. Strzał z 5 metrów okazał się na tyle słaby, że leżący Bierówka zdążył wstać i ponownie rzucić się na piłkę. Golkiper pcimian był bardzo mocnym ogniwem defensywy przyjezdnych i w zasadzie do końca meczu pozostawał niepokonany... wyjątkiem była ostatnia akcja meczu.

Ostatni akcent tego pojedynku okazał się niezwykle ważki dla losów tej rywalizacji bowiem w 74 minucie goście zadali cios, który mógł podopiecznych Piotra Pasternaka słono kosztować. Słono dlatego, że niedługo potem niewiele zabrakło, a Konieczny skapitulowałby po raz drugi i trzeci. W 74 minucie został przelobowany przez stojącego tyłem do bramki Banika (gol na 1:1), a trzy minuty potem przegrał z Banikiem pojedynek powietrzny i znów było bardzo gorąco. W 80 minucie zaś, wieliczanie znów wrócili z dalekiej podróży. Dość nerwową interwencję Wiecha (po dośrodkowaniu Mięsowskiego wzdłuż bramki) wykorzystać próbowali Banik z Muniakiem i gdyby nie ofiarna interwencja Wiecha właśnie, piłka po strzale Muniaka na pewno wpadłaby do siatki. Ogromne emocje pod obiema bramkami w samej końcówce zwiastowały jeszcze jakieś atrakcje. Goście swoich dwóch okazji nie wykorzystali, i zemściło się to na nich w najbardziej bolesny sposób. W ostatniej sekundzie doliczonego czasu gry, po dośrodkowaniu Kłysa z rzutu wolnego, dżoker w talii Piotra Pasternaka wepchnął w zamieszaniu piłkę do siatki zapewniając rzutem na taśmę wygraną Górnikowi.

Pcimianka: Bierówka - Koźmik, Mizera, Korzeń, Stawowy - Mięsowski, Mirek, Panek, Jugowiec (70 Firek), Kluska (64 Muniak) - Banik.

Górnik: Świerczyński (60 Konieczny) - Góralczyk (75 Wątor), Polus, Hrabia (60 Urbańczyk) - Kubik, Piątek, Kurzawiński (70 Gibadło), Ptak, Sikora (64 Wiech), Kłys - Rembecki (54 Steinhoff).