Rokita Kornatka -Pcimianka

Liga Orlika: Trudny mecz z Toporem Tenczyn !!!

• autor: Pcimianka, 2016-10-05 16:27

W miniony weekend rozegrane zostały kolejne spotkania w ramach Ligi Orlika w Podokręgu Myślenice. Pcimianka I rywalizowała z Toporem Tenczyn, Pcimianka II tydzień wcześniej sportową rywalizacje toczyła z Grodziskiem Raciechowice.

• KS Pcimianka I Pcim - UKS Topór Tenczyn 1:0 (Tomasz Chmielowski)

Po zwycięstwie nad Dalinem tym razem Pcimianka I mierzyła się z drużyną z Tenczyna. Przeciwnik postawił bardzo trudne warunki naszej drużynie. Rywal grał od pierwszej do ostatniej minuty bardzo ambitnie. Pcimianka starała się częściej utrzymywać przy piłce rozgrywając swoje akcje. Topór natomiast wyprowadzał bardzo groźne kontry. Cały mecz był dla kibiców dobrym widowiskiem. Podopieczni Artura Olszanickiego bramkę na wagę trzech punków zdobyli w ostatniej minucie spotkania. Strzelcem zostałTomasz Chmielowski, który trafił do siatki Toporu pięknym uderzeniem głową po rzucie rożnym. Chwile przed sytuacją po której padła bramka, szczęścia zabrakło graczom z Tenczyna. Piłka uderzona z rzutu wolnego przez gracza z Tenczyna trafiła w słupek. Czarno - Czerwoni zdobyli wcześniej bramkę za sprawą fenomenalnego uderzenia Marcina Rapacza z rzutu wolnego w samo "okienko", niestety sędzia bramki nie uznał. Pomocnik Pcimianki uderzył piłkę przed gwizdkiem arbitra, stąd taka decyzja sędziego.

Mecz bardzo trudny, do końca trzymający w napięciu, jednak ze względów szkoleniowych jak najbardziej cenny. Całej drużynie należą się duże brawa.

Skład: Banek, Filuciak, Rapacz M, Kalisz, Rojek, Chmielowski, Bzdek, Kozak J, Kubic, Ptak, Ozga, Stożek, Talaga, Pukrop, Dziadkowiec, Ostafin.

• Grodzisko Raciechowice - KS Pcimianka II Pcim 7:6

Tydzień wcześniej zespół Pcimianki II rywalizował w Dobczycach z drużyna Grodziska.Nasza ekipa rozegrała bardzo dobre zawody. Lepiej rozgrywała piłkę, tworząc składne akcje, a co za tym idzie strzelała kolejne bramki. Do przerwy Czarno - Czerwoni prowadzili już 4:1 po dwóch bramkach Antoniego Bzdek oraz dwóch trafieniach Bartłomieja Rychlickiego.

W drugiej odsłonie nasi zawodnicy stracili kolejno aż 5 bramek. Bramki te padły głównie w wyniku błędów popełnionych na własnej połowie podczas wyprowadzania piłki od bramki. W tym wieku jednak bierzemy to pod uwagę, gdyż chłopcy dopiero zbierają doświadczenie... Po chwili nasi zawodnicy zdołali stworzyć kolejne dobre okazje do zmiany wyniku. Bramkę kontaktową zdobył Michał Rapacz, a do wyrównania doprowadził Rychlicki Bartłomiej. Niestety na 3 minuty przed końcem meczu rywal zdołał strzelić zwycięską bramkę.

Mimo niekorzystnego wyniku naszej drużynie należą się ogromne brawa za wolę walki do samego końca.

Skład: Zięba, Rychlicki, Bzdek, Wątor, Koźmik, Rapacz D, Rapacz M, Sraga , Kowalkowski, Piwowarczyk, Zduń,