Młodzik: Remis z Tarnovią na początek w Małopolskiej Lidze...

• autor: SzkolkaKSP , 2016-08-30 13:47
Młodzik: Remis z Tarnovią na początek w Małopolskiej Lidze Młodzików !!!

Wczorajszym wyjazdowym spotkaniem z Tarnovią Tarnów drużyna młodzików Pcimianki zainaugurowała Małopolską Ligę Młodzików. Zespół prowadzony przez trenera Mariusza Bajaka pokazał, że nie będzie w tej lidze jedynie dostarczycielem punktów...

MKS Tarnovia Tarnów - KS Pcimianka Pcim 1:1 (Kuś Radosław 18')

Zawodnicy Pcimianki z rocznika 2004 z drużyną Tarnovii mieli już okazje rywalizować w Wałbrzychu przy okazji Finałów Turnieju Deichmanna Minimistrzostwa jeszcze w kategorii orlika w 2015 roku. Wówczas ekipa Tarnovii prezentowała bardziej dojrzała piłkę i zasłużenie wygrała 2:1. Dlatego też podopieczni trenera Mariusza Bajaka jechali do Tarnowa z pewnymi obawami. Tym bardziej, że 3 dni wcześniej zespół biało-czerwonych zremisował wyjazdowy mecz z renomowaną Sandecją Nowy Sącz.

Pcimianka nie forsowała tempa. Na tym poziomie trzeba bowiem mierzyć siły na zamiary. Początkowo to Tarnovia próbowała rozgrywać piłkę, jednak nie wiele z tego wynikało. Rozegranie od własnej bramki kończyło się zagraniem długie podania na skrzydło, gdzie dobrze dysponowany Radosław Kuś nie pozwał na zbyt wiele napastnikowi Tarnovii. W defensywie świetnie spisywali się również Paweł Filipekoraz Jakub Sraga. Z biegiem czasu to czarno - czerwoni zaczęli dochodzić do głosu. Dobrze dysponowani tego dnia Jakub Firek oraz Patrick Dudek grający w środku pola słali piłki prostopadłe doFilipa Rapacza. Ten kilkukrotnie miał dobre okazje do wykończenia akcji, jednak strzały na bramkę były niecelne.

W 18 minucie spotkania najlepiej w polu karnym ustawił się Radosław Kuś do którego piłka trafiła od Firka egzekwującego rzut rożny. Zamykający akcje Pcimianki Radek nie miał problemu z pokonaniem golkipera miejscowych. Po bramce dającej prowadzenie, Pcimianka zaczęła grać lepiej stwarzając coraz to groźniejsze akcje pod bramką Tarnovii. Warty odnotowania był rajd Jakuba Firka, który jednak nie zdołał oddać celnego strzału. Tarnovia nie pozostawała dłużna, ale dobrze sprawujący się w bramceKacper Rychlicki zachował czyste konto do przerwy.

W drugiej odsłonie gospodarz ruszył z animuszem do odrabiania strat. Zmiennicy Pcimianki, którzy zostali wprowadzeni na boisko po przerwie radzili sobie jednak z atakami miejscowych. Pod bramką Pcimianki zrobiło się groźnie przez chwile, gdy plac gry musiał opuścić Paweł Filipek. Podstawowy obrońca naszej ekipy został wykluczony po faulu na napastniku Tarnovii. Pcimianka dogodne sytuacje do podwyższenia wyniku miała jeszcze po stałych fragmentach gry. Rajd lewym skrzydłem Kamila Spórny przed polem karnym faulem zatrzymał jeden z obrońców. Do wykonania rzutu wolnego podszedł Jakub Firek, jednak jego strzał minął bramkę rywali. Na kilka minut przed końcem meczu niestety do remisu doprowadził skrzydłowy Tarnovii. Wynik do końca spotkania już się nie zmienił i Pcimianka zasłużenie zdobyła 1 punkt na trudnym terenie.

Każdy z zawodników Pcimianki prezentował w tym meczu bardzo dojrzałe zachowanie na boisku. Nasza drużyna zagrała bardzo konsekwentnie jeśli chodzi o założenia taktyczne, za co wszystkim zawodnikom, zarówno tym podstawowym, jak i zmiennikom należą się ogromne brawa.

Na kolejny mecz zapraszamy już w najbliższą niedzielę na godzinę 11:00 do Pcimia. Tym razem Czarno - Czerwoni podejmować będą Karol Wadowice.

SKŁAD: Rychlicki Kacper, Sraga Jakub, Filipek Paweł, Kuś Radosław, Firek Jakub, Dudek Patrick, Hodana Kacper, Spórna Kamil, Rapacz Filip. Po przerwie zagrali: Kania Norbert, Szczepaniak Michał, Dziadkowiec Kamil, Pandyra Konrad, Gwiżdż Sebastian. Na powrót wciąż czeka Kacper Makusek, który leczy kontuzje kolana.