Stadion KS Pcimianki Pcim

Drużyny młodzieżowe przystępują do rozgrywek ligowych.

• autor: SzkolkaKSP, 2016-08-26 15:28

W nowym sezonie piłkarskim 2016/2017 Pcimianka w dalszym ciągu stawia na młodzież. Do rozgrywek ligowych zostało zgłoszone aż 11 drużyn, z czego dwie zagrają w Lidze Małopolskiej.

Po spektakularnym sukcesie jakim niewątpliwie był awans pięciu drużyn do wyższych klas rozgrywkowych w sezonie 2015/16 Pcimianka nie zwalnia tempa. Po pięciu latach ciężkiej i wytężonej pracy trenerów, rodziców, działaczy wspierających Klub Sportowy Pcimianka dziś możemy się cieszyć z bardzo wysokiego poziomu umiejętności naszych zawodników. Zarówno drużyna młodzików, jak i trampkarzy w nowym sezonie boiskowe doświadczenie czerpać będzie z gry na boiskach ligi wojewódzkiej. Juniorzy młodsi podobnie jak trampkarze starsi w czarno - czerwonych trykotach wybiegną na pierwszoligowe boiska.

W Szkółce Piłkarskiej Pcimianki na sportowy rozwój miejsce znajdzie jednak każdy młody pasjonat futbolu. Zarówno ten, który chce zostać wielkim piłkarzem, jak i ten który do futbolu podchodzi rekreacyjnie. Pcimianka w każdej kategorii wiekowej zgłasza do rozgrywek kilka drużyn. Możliwość gromadzenia boiskowego doświadczenia mają już bowiem chłopcy z kategorii żaka. Tutaj mecze są jeszcze rozgrywane w formie turniejów. Namiastką rozgrywek ligowych jest już liga orlika. W tej kategorii wiekowej młodzi zawodnicy regularnie toczą ligowe pojedynki na boiskach typu orlik. Prawdziwa rywalizacja zaczyna się jednak w starszej kategorii wiekowej począwszy od młodzika przez trampkarza i juniora młodszego, skończywszy na juniorze starszym. Jak już zostało wspomniane do rywalizacji w nowym sezonie stanie 11 drużyn Pcimianki.

Młodzieżowe zespoły Pcimianki:

1. Junior Starszy - II Liga Juniora Podokręg Myślenice
  2. Junior Młodszy - I Liga Juniora Młodszego Podokręgu Kraków
  3. Trampkarz Starszy - I Liga Trampkarza Podokręgu Kraków (Rocznik 2002)
  4. Trampkarz Młodszy - Małopolska Liga Trampkarza (Rocznik 2003)
  5. Młodzik Starszy - Małopolska Liga Młodzika
  6. Młodzik Młodszy - II Liga Podokręgu Myślenice
  7. Młodzik 2004/05 - III Liga Podokręgu Myślenice
  8. Orlik Starszy - I Liga Podokręgu Myślenice
  9. Orlik Młodszy - II Liga Podokręgu Myślenice
  10. Żak Starszy - Turniejowa forma rozgrywek - PPN Myślenice
  11. Żak Młodszy - Turniejowa forma rozgrywek - PPN Myślenice

W nadchodzącym sezonie nasi zawodnicy rozegrają łącznie ok 300 spotkań ligowych. Dla Szkółki Piłkarskiej jak i samego Klubu Sportowego Pcimianka jest to ogromne przedsięwzięcie zarówno organizacyjne jak i logistyczne. Warto zauważyć również, iż w jednym tylko tygodniu na boiskach Pcimianki odbywa się, aż 19 jednostek treningowych. Wszystkich młodych sympatyków tej jakże emocjonującej dyscypliny sportu serdecznie zapraszamy do Pcimia ;)