Orliki: Pcimianka - Mogilany 17-1

Pcimianka sparowała z zespołem z Pomorza !!!

• autor: SzkolkaKSP, 2016-08-16 16:27

FC Gowidlino drużyna na co dzień występująca w Pomorskiej Lidze Młodzika i Trampkarza była przeciwnikiem Pcimianki w sobotnie przedpołudnie.

Przebywająca na obozie szkoleniowym w Małopolsce drużyna z Pomorza zawitała do Pcimia w sobotę z rana. Mecze sparingowe rozegrane zostały w trzech kategoriach wiekowych: Młodzik 2005, Trampkarz 2003 oraz Trampkarz 2002.

MŁODZIK 2005:

• KS PCIMIANKA - FC GOWIDLINO 2:2

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili zawodnicy z kategorii młodzika rocznik 2005. Przeciwnik bardzo wymagający, wzmocniony dodatkowo dwoma zawodnikami z rocznika 2004. To właśnie Ci zawodnicy widoczni byli najbardziej w szeregach rywala. Jeden strzelał bramki, drugi kierował grą defensywną. Za sprawą szybkiego napastnika FC Gowidlino objęło prowadzenie. Pcimianka mimo, iż straciła bramkę jako pierwsza grała bardzo dobrze. Gołym okiem było widać ciężko wykonaną pracę na obozie. Rocznik 2005 jeszcze do niedawna na boiskach typu orlik. Teraz chłopcy muszą współpracować na obszarze trzykrotnie większym. To właśnie nad organizacją gry w ataku i w obronie skupialiśmy się głównie w czasie zgrupowania w Woli Chorzelowskiej. Gra z naszej strony bardzo dobra szczególnie jeśli chodzi konstruowanie ataku pozycyjnego. Czarno -Czerwoni dłużej utrzymywali się przy piłce, co przyniosło efekt jeszcze przed przerwą. Świetnie spisujący się tego dnia Kamil Spórna idealnie dośrodkował na długi słupek, a formalności dopełnił Filip Leśniak.

W drugiej połowie gra wiele się nie zmieniła. To nasza drużyna wciąż lepiej rozgrywała piłkę i miała więcej z gry. Spustoszenie w szeregach obronnych Pomorzan siał wspomniany wcześniej Kamil Spórna. Jego strzały, nie znalazły jednak drogi do siatki. Rywal natomiast znów wykorzystał jedną z kontr. W końcówce spotkania do głosu doszedł znów Kamil Spórna, który pięknym strzałem z rzutu wolnego umieścił piłkę w samym okienku bramki drużyny z Gowidlina.

Skład:

Rychlicki Kacper, Pandyra Konrad, Marchowski Filip, Brzezicki Jan, Leśniak Filip, Rapacz Marcin, Spórna Kamil, Skalski Kacper, Kalisz Arkadiusz, Filuciak Jan, Mirek Mateusz.

• TRAMPKARZ 2003

KS PCIMIANKA - FC GOWIDLINO 1:3

Jako drudzy mierzyli się trampkarze młodsi. Pcimianka bez 2 podstawowych zawodników Filipa Luberdy i Jakuba Kozaka, którzy zostali przesunięci do trampkarza starszego, jednocześnie dzień po sparingu z Karolem Wadowice (wygranym 8:1) prezentowała wysoką kulturę gry. Czarno - Czerwoni w całym meczu mieli przewagę w posiadaniu piłki i tak naprawdę nie pozwalali na zbyt wiele rywalowi. Bramki jednak stracone w kuriozalny sposób. Dwa proste błędy, które szybki napastnik wykorzystał stając oko w oko z Gaudynem.

Jedynego gola dla naszej drużyny zdobył Maksymilian Szlachetka. Sama gra poza dwoma błędami bardzo dobra. Brakuje jednak wykończenia, a szczególnie uderzenia z dystansu, co jest zrozumiałe. Do tej pory chłopcy grali na mniejszym boisku i strzelali lżejszą piłką.

SKŁAD:

Gaudyn Łukasz, Zborowski Patryk, Majchrzak Maciej, Kaczmarczyk Dominik, Mirochna Jacek, Słowik Karol, Filipek Paweł, Ostafin Bartłomiej, Bajerek Bartłomiej, Viktor Kuliszewski, Rapacz Kamil, Szlachetka Maksymilian

• TRAMPKARZ 2002

KS PCIMIANKA - FC GOWIDLINO 1:0

Jako jedyni swój mecz wygrali Trampkarze starsi. Jedyną bramkę dla Pcimianki strzelił Mirek Daniel grający już w juniorach młodszych. Naszym zawodnikom nie grało się w tym spotkaniu łatwo ze względu na warunki fizyczne starszych rocznikowo rywali. Drużyna Gowidlina złożona była bowiem w połowie z zawodników  starszych rocznikowo. Mimo to Czarno - Czerwoni lepiej operowała piłką i częściej konstruowała ataki pod bramką przeciwnika.

Kolejny sparing trampkarzy starszych już w najbliższą środę w Pcimiu o godzinie 10:00 z Dalinem Myślenice.

SKŁAD:

Gaudyn Łukasz, Leśniak Artur, Kozak Mateusz, Luberda Filip, Jarosław Kowalcze, Mizera Maciej, Kolbiarz Piotr, Mirek Daniel, Drabik Kamil, Kozak Jakub, Firek Dariusz.