Ładowanie...

Aktualności

Cracovia za mocna dla Pcimianki...

• autor: Pcimianka, 2016-08-08 13:36

Niestety we wczorajszym debiucie Pcimianki nie było sensacji. Rezerwy Cracovii, wspomożone 8 zawodnikami z szerokiej kadry pierwszej drużyny "Pasów" pewnie zwyciężyły w Pcimiu 1-6 (0-2). Pierwszą, historyczną bramkę w IV lidze dla Pcimianki zdobył Mateusz Dąbrowa. Za duży plus wczorajszego meczu na pewno możemy uznać organizację zawodów oraz licznie przybyłych kibiców (około 450), którzy do samego końca byli z drużyną.

Dla rezerw Cracovii ubiegłoroczny spadek był dużym rozczarowaniem. Włodarze "Pasów" za cel postawili sobie szybki powrót do 3 ligi i już od pierwszego meczu postanowili ten plan realizować. Do Pcimia przysłali aż 8 zawodników, którzy na co dzień trenują z pierwszym zespołem a kilku z nich regularnie pojawia się na ekstraklasowych boiskach jak Bejan, Steblecki czy Karachanakov. W starciu z takimi zawodnikami osłabiona brakiem kilku zawodników Pcimianka nie miała zbyt wiele do powiedzenia.

Strzelanie w 7 minucie rozpoczął Krzysztof Szewczyk. Król strzelców 3 ligi, który tego lata był blisko transferu do Ruchu Chorzów najwyżej wyskoczył w polu karnym i piękną główką skierował piłkę do siatki. Na 2-0 podwyższył Steblecki, który minął dwóch naszych zawodników w polu karnym i skierował piłkę po długim rogu. Po bramce na 2-0 Pcimianka kilka razy się odgryzła i wyszła z groźnymi kontrami. Groźnie uderzał m.in Wróbel i Dąbrowa jednak nieznacznie niecelnie. Również Cracovia w pierwszej połowie miała jeszcze przynajmniej dwie świetne okazje, lecz doskonale w tych sytuacjach spisał się debiutujący w bramce Pcimianki Jakub Kozłowski.

Jako pierwsi w drugiej połowie zaatakowali Pcimianie. W 50 minucie piękną akcję przeprowadziła nasza drużyna. Lewym skrzydłem popędził Wróbel ładnie wrzucając do nowego nabytku Sołtysa, ten jeszcze lepiej zgrał do Dąbrowy, który ładnie uderzył niestety instynktownie obronił bramkach gości. Następnie w przeciągu 8 minut od 53 do 60 minuty licznie zgromadzenie kibice mogli podziwiać aż 5 bramek! Najpierw po niecelnym podaniu Pawlika i szybkiej akcji Cracovii na 3-0 podwyższył Pyrdek. Minutę później Pcimianka zmniejszyła straty na 3-1. Kolejna ładna akcja Pcimianki, piłką znów spada pod nogi Dąbrowy a ten tym razem bardzo pewnie umieszcza ją w siatce zdobywając pierwszego gola dla Pcimianki w IV lidze ! Nie minęła kolejna minuta a było 4-1. Strata Olszanickiego, szybka akcja Stebleckiego, który z 23 metrów przymierzył po ziemi a piłka wpadła do bramki. Wydaję się, że tu nieco lepiej mógł zachować się bramkarz Pcimianki, gdyż strzał nie był nadzwyczaj mocny ani precyzyjny. Pcimianka nieco po tej bramce się podłamała czego efektem były dwie kolejne bramki dla Cracovii. Najpierw na 5-1 podwyższył Pestka, który wykazał się największym sprytem w polu karnym Pcimianki. Wynik przepięknym strzałem w rzutu wolnego z 25 metrów ustalił Karachanakov. Bułgar przymierzył w samo okienko bramki Pcimianki, piłka po drodze odbiła się jeszcze od poprzeczki. Ostatnie pół godziny nieco bardziej wyrównane. Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie i Cracovia mogła cieszyć się z wysokiego zwycięstwa. Należy jeszcze wspomnieć, że wczoraj w barwach Pcimianki całkiem nieźle zaprezentowali się juniorzy Pcimianki Jakub Zięba i Michał Śliwa. Obydwaj mają po 17 lat i pokazali, że warto im dawać szanse.

Grająca w takim składzie Cracovia będzie na pewno głównym kandydatem do awansu. Pcimianka pomimo wysokiej porażki nie ma się czego wstydzić. Nasza drużyna potrafiła strzelić gola faworytowi a kilka akcji na pewno mogło się podobać. Po meczu większość kibiców Pcimianki biła brawo i podziękowała naszej drużynie za walkę przez pełne 90 minut. Dziękujemy wszystkim kibicom za tak liczne przybycie i zapraszamy na kolejne mecze! Emocji jak i walki na pewno nie zabraknie. Następne spotkanie Pcimianka rozegra w sobotę w Oświęcimiu z tamtejszą Unią, a w kolejną niedzielę Pcimianka na własnym stadionie podejmować będzie Skawinkę.