Ładowanie...

Aktualności

Tylko remis z Rabą...

• autor: Pcimianka, 2016-04-17 19:29

W rozegranym dziś meczu na szczycie krakowskiej trzeciej okręgówki pomiędzy Rabą Dobczyce a Pcimianką padł wynik 0-0. Pomimo tego, iż nasza drużyna przeważała i szczególnie w drugiej połowie miała kilka niezłych okazji to po raz kolejny nie udało się zdobyć żadnej bramki. A szkoda bo zwycięstwo dawało z powrotem lidera, a tak to po zwycięstwie Tempa spadamy na trzecie miejsce.

Niedzielne popołudnie zwiastowało w Dobczycach wielkie piłkarskie emocje, gdyż do liderującej Raby przyjeżdżała druga w tabeli Pcimianka. Gospodarze z kompletem zwycięstw w tej rundzie mieli nadzieję na kolejną zdobycz, choć spodziewali się trudnej przeprawy z podrażnioną tej wiosny Pcimianką.

Miejscowi działacze mając na uwadze rangę spotkania postarali się o adekwatną oprawę angażując młodych adeptów dobczyckiej Raby do wyprowadzenia sędziów wraz z ekipami na płytę boiska.

Sam mecz rozpoczął się od walki w środkowej strefie boiska, co w połączeniu z niezbyt tego dnia równą murawą spowodowało wiele niedokładności i przypadkowości. Można było odnieść wrażenie iż wysoka stawka meczu wywarła duży wpływ na psychikę obu ekip, paraliżując ich poczynania. Pierwszy strzał na bramkę oddali zawodnicy Pcimianki, a dokładniej Konik z rzutu wolnego, ale Ruman spokojnym wzrokiem odprowadził piłkę nad poprzeczką. W tej połowie sytuacji było jak na lekarstwo, a na wyróżnienie zasługuje zmarnowana sytuacja z gatunku sam na sam z bramkarzem przez M. Zborowskiego i strzał głową w słupek podtrzymujący siatkę w wykonaniu Sz. Hyżego.

Druga połowa zaczęła się od przewagi gości, którzy mieli chęć na zgarnięcie całej puli. W 50 minucie Dąbrowa dostał idealne podanie od wprowadzonego po przerwie Muniaka ale nie potrafił pokonać Rumana z 16 metrów, który 5 minut później popisał się koleją wyśmienitą interwencją po strzale Wróbla. Po drugiej stronie boiska świetnej okazji po dośrodkowaniu Gorzkowskiego nie wykorzystał M. Zborowski zatrzymany na trzecim metrze od bramki przez Jacaszka.

Dziesięć minut przed końcem M. Zborowski chciał się zrehabilitować za wcześniejszą wpadkę i tym razem z okolic szesnastki próbował zaskoczyć bramkarza gości, ale ten ponownie okazał się tego dnia lepszy. Mimo obustronnych starań żadnej z ekip nie udało się odwrócić losu spotkania na swoją korzyść i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Spotkanie to mimo iż grały ze sobą się dwie topowe drużyny w tej grupie nie dostarczyło spodziewanych emocji, ale można stwierdzić, że obie drużyny wykonały plan minimum, czyli uniemożliwiły przeciwnikowi zgarnięcie kompletu punktów, a tym samym nie pozwoliły na ucieczkę w tabeli.

Wspomnieć należy także kibiców ekipy z Pcimia, którzy chcąc wspomóc swoich pupili tłumnie przybyli do Dobczyc, cały czas wspierając ekipę gości śpiewem i okrzykami zachęcającymi do walki o zwycięstwo.

Klasa Okręgowa (Kraków III), 17.04.2016 - Dobczyce
Raba Dobczyce - Pcimianka Pcim 0:0

Sędziował: Grzegorz Malada, Asystenci: Artur Hawryszko, Jarosław Mikołajewski (KS Kraków)