Orliki: Eliminacje Pucharu PPN Myślenice (Stróża)

HM Krakowa Trampkarzy: Banik Show !!!

• autor: Pcimianka, 2016-02-22 11:10

Trampkarze Pcimianki rozegrali dzisiaj kolejne mecze w ramach Halowych Mistrzostw Krakowa. Zespół prowadzony przez trenera Mariusza Bajaka pokonał najpierwBronowiankę Kraków 4:0, a następnie po emocjonującym spotkaniu Orzeł Myślenice 4:3. Cała drużyna zagrała bardzo dobrze, jednak na szczególne wyróżnienie tego dnia zasłużył napastnik Pcimianki Maciej Banik, który zdobył 5 bramek.

Po czterech rozegranych spotkaniach w grupie A Czarno - Czerwoni w tabeli nie prezentowali się zbyt okazale.. Jedno zwycięstwo i trzy porażki nie przyniosły chwały. Przed dzisiejszą kolejką wiadome było, iż limit błędów został wyczerpany. Z grupy do dalszych gier awans uzyskają tylko cztery najlepsze drużyny i aby myśleć o kolejnym etapie rozgrywek potrzebne były zwycięstwa.

KS Pcimianka Pcim - KS Bronowianka Kraków 4:0 (Banik Maciej x2, Mirek Daniel, Drabik Kamil)

Pcimianka wcześniejsze spotkania przegrała z Cracovia, Krakusem czy Wieczystą Kraków nie dlatego, że była słabsza. Po prostu brakowało skuteczności "z przodu" i konsekwencji w defensywie. Tym razem skupiliśmy się przede wszystkim na tych dwóch aspektach: "na zero z tyłu" i skutecznie w ataku. Nie od razu udało się pokonać bramkarza Bronowianki.. Dobrą okazję ku temu miał Maciek Banik oraz Mirek Daniel, niestety strzały były niecelne. Drugiej swojej okazji Banik już nie zmarnował. Maciek strzałem po "długim" nie dał szans golkiperowi Krakowian. Na 2:0 uderzeniem głową po rzucie rożnym podwyższyłMirek Daniel. Efektem dobrej gry całej drużyny była trzecia bramka Banika. Wynik ustalił Kamil Drabikdokładając czwartą bramkę.

KS Pcimianka Pcim  - LKS Orzeł Myślenice 4:3 (Banik Maciej x3, Mizera Maciej)

W drugim meczu Pcimiance przyszło się zmierzyć z dobrze nam znanym Orłem Myślenice. Meczom pomiędzy tymi drużynami zawsze towarzyszy "dodatkowy smaczek" - wiadomo jak to w derbach.

Pcimianka zaczęła źle ! Po kilku minutach w łatwy sposób Orzeł zdobył pierwszego gola. Długi przerzut, odpuszczone krycie i przegrywamy 1:0. Do odrabiania strat naszych zawodników nie trzeba było mobilizować. Do remisu szybko doprowadził Mizera po idealnym uderzeniu tuż pod poprzeczkę. Chwilę później Pcimianka wyszła na jednobramkowe prowadzenie za sprawą Banika. Prowadzenie straciliśmy dopiero na 7 minut przed końcowym gwizdkiem. Emocji nie brakowało do samego końca. Pcimianka znów wyszła na prowadzenie dzięki bramce Banika. Radość była wielka, ale krótka. Do rzutu wolnego podszedł najlepszy zawodnik Orła Myślenice Sławomir Chmiel i precyzyjnym strzałem w długi róg ponownie doprowadził do remisu.

"Ostatnie słowo" należało jednak do Pcimianki. Świetnie dysponowany tego dnia napastnik Czarno - Czerwonych w efektowny sposób zdobył zwycięskiego gola (trzeciego w tym meczu).. Maciek nie krył radości, a "cieszynka" w stylu Ronaldo (wraz z okrzykiem:) przyciągnęła uwagę wszystkich kibiców.

Skład:

Żądło Marcel, Koźmik Artur, Firek Dariusz, Mirek Daniel, Banik Maciej, Dziadkowiec Michał, Kolbiarz Piotr, Mizera Maciej, Drabik Kamil, Kozak Mateusz.