Ładowanie...

Aktualności

Pamuła i Marszalik dają zwycięstwo nad Orłem !

• autor: Pcimianka, 2015-11-08 14:49

Świetne widowisko obejrzeli wczoraj kibice obecni na meczu Orła Myślenice z Pcimianką. W tym meczu nie brakowało niczego. Było mnóstwo emocji, zwroty akcji, piękne gole, dużo walki i świetny doping kibiców obydwu drużyn. W hitowym pojedynku dwóch czołowych drużyn krakowskiej okręgówki Pcimianka wygrała 2-3, choć po 30 minutach przegrywała 2-0. Później jednak w ciągu pięciu minut dwie fantastyczne bramki bezpośrednio z rzutów wolnych zdobył Sebastian Pamuła i do przerwy było 2-2. W 80 minucie po strzale z 25 metrów Marka Marszalika piłka wpadła do siatki i to nasza drużyna zgarnęła w tym meczu 3 punkty !

Mecz zapowiadał się niezwykle ciekawie. Obydwie drużyny w tej rundzie spisują się bardzo dobrze. Przed meczem Pcimianka była liderem a Orzeł zaledwie punkt za naszą drużyną. Orzeł bardzo chciał wygrać i przeskoczyć naszą drużynę. Pcimianka też przyjechała do Myślenic po 3 punkty.

Pierwsza połowa wyrównana. Orzeł bardzo zagęścił środek pola, mądrze się ustawiał i skutecznie uniemożliwiał Pcimiance rozgrywanie piłki. Gdy już Pcimianka zbliżała się do pola karnego myśleniczan gracze Orła natychmiast faulowali naszych graczy. Początkowo jednak z rzutów wolnych Pcimianka nie miała żadnych korzyści. Orzeł natomiast swoich szans upatrywał w szybkim ataku po przejęciu piłki i stałych fragmentach gry. W 15 minucie było 1-0 dla gospodarzy. Akcja prawą stroną Orła, dogranie wzdłuż bramki, tam niefortunnie piłkę odbił Mariusz Bajak to spadła po nogi jednego z graczy Orła i ten pewnym strzałem pod poprzeczkę z 8 metrów dał prowadzenie Orłowi. W 22 minucie było 2-0. Dośrodkowanie z rzutu wolnego, piłka zgrana przez jednego z graczy Orła i nie pokryty Kański strzelił z 5 metrów obok Maroska. W 35 minucie faulowany przed polem karnym był Pamuła. Sam poszkodowany wykonał rzut wolny i pięknym strzałem nad murem w okienko bramki zdobył kontaktowego gola. W 40 minucie kuriozalna sytuacja. Około 30 metrów przed bramką Orła delikatnie faulowany był Duda, jednak zdołał się utrzymać przy piłce i mocno uderzył na bramkę. Nie wiedząc czemu sędzia, gdy piłka była w locie zagwizdał. Piłka spadła do siatki tuż pod poprzeczkę i sędzia wskazał na środek boiska uznając bramkę. Po długich protestach graczy Orła i konsultacji z liniowym sędzia zmienił swoją decyzję i odwołał bramkę wskazując na rzut wolny. Można powiedzieć, że sędzia zabrał piękna bramkę Dudzie. Do rzutu wolnego z 30 metrów podszedł Pamuła i znów pięknym strzałem nad murem w samo "okienko" bramki Orła zdobył bramkę wyrównując stan meczu.

Druga połowa już nieco lepsza w wykonaniu Pcimianki. To nasza drużyna była zespołem lepszym, który częściej i groźniej atakował. Orzeł w drugiej połowie stworzył sobie w zasadzie jedną groźną sytuację w końcówce, jednak strzał gracza Orła przeleciał metr od bramki. Nasza drużyna może nie miała żadnej "setki" lecz kilka ciekawych i groźnych akcji nasza drużyna przeprowadziła. Większość jednak kończyła się na dobrze grających obrońcach Orła. Mijały minuty a wynik wciąż był 2-2. Dopiero w 82 minucie udało się naszej drużynie zdobyć bramkę. Na strzał z 25 metrów zdecydował się kapitan Pcimianki Marek Marszalik, piłka skozłowała przed bramkarzem Orła i wpadła przy słupku. W samej końcówce dwie dobre okazję mieli wprowadzeni chwile wcześniej młodzi gracze Pcimianki. Najpierw Pilch nie zdołał wykorzystać błędu bramkarza Pajki, któremu piłka wypadła z rąk. W 92 minucie ładnie skrzydłem popędził 16 letni Śliwa, lecz uderzył w boczną siatkę.

Po bardzo ciężkim meczu nasza drużyna zgarnia kolejne 3 punkty. Pcimianka po słabym początku rundy (w pierwszych czterech meczach 1 punkt, 0 zdobytych bramek) przełamała się i od tamtej pory jest nie pokonana. Ostatnie 9 meczy to 8 zwycięstw i jeden pechowy remis w Gdovie (bramka stracona w 97 minucie z karnego). Pcimianka pokazała wszystkim "niedowiarkom" i szydercom, którzy po pierwszych meczach widzieli naszą drużynę w A klasie, że potrafi grać w piłkę i walczyć o coś więcej niż tylko utrzymanie. Po rundzie jesiennej Pcimianka będzie liderować ! Wielkie podziękowania dla kibiców Pcimianki, którzy swoim dopingiem pomagali przez całą rundę jesienną.