Orliki: Eliminacje Pucharu PPN Myślenice (Stróża)

Seniorzy: Kolejne zwycięstwo Pcimianki !

• autor: Pcimianka, 2015-10-31 17:56

Seniorzy Pcimianki odnieśli dziś kolejne zwycięstwo. Tym razem pokonali u siebie Jordan Zakliczyn 3-0 (2-0). Bramki dla Pcimianki zdobyli: Marek Marszalik (karny), Arkadiusz Duda i Piotr Muniak.

Dzisiejsze spotkanie nie stało na wysokim poziomie. Pcimianka rozegrała dziś nieco słabsze zawody, mimo to wygrała dosyć pewnie 3-0. Początek meczu wyrównany z niewielkim wskazaniem na naszą drużynę jednak nie wiele z tego wynikało, gdyż dogodnych sytuacji Pcimianka nie stwarzała. W 30 minucie w narożniku pola karnego sfaulowany został Bartosz Pawlik i sędzia wskazał na "wapno" Karnego pewnie wykorzystał Marek Marszalik. W 40 minucie było 2-0. Piłkę z lewego skrzydła wycofał Olszanicki i pięknym strzałem z 25 metrów od słupka popisał się Arkadiusz Duda, dla którego była to pierwsza bramka dla Pcimianki.

Druga połowa już lepsza w wykonaniu naszej drużyny. Nasza drużyna zaczęła dominować na boisku, wymieniać więcej podań i stwarzać sobie dobre sytuacje do strzelenia bramek. W 60 minucie było 3-0. Krótko rozegrany rzut rożny przez Pcimiankę, piłka wycofana na 16 metr i Piotr Muniak ładnym, plasowanym strzałem przy słupku podwyższył rezultat meczu. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie choć nasza drużyna miała jeszcze kilka dobrych okazji. Większość strzałów jednak mijała nieznacznie słupek bramki Jordana. W końcówce na boisku pojawiło się dwóch juniorów Pcimianki Krzysztof Zięba i Michał Śliwa. Dla tego drugiego był to debiut w seniorskiej piłce.

Kolejne, ostatnie już spotkanie w tej rundzie odbędzie się za tydzień w Myślenicach z Orłem. Na pewno będzie to niezwykle ciężkie spotkanie, gdyż Orzeł w tym sezonie się bardzo dobrze spisuje i jest zaledwie punkt za Pcimianką.