Turniej trampkarzy młodszych 24.03.2012

Wielki niedosyt po pierwszym meczu.

• autor: Pcimianka, 2015-08-16 20:15

Seniorzy Pcimianki w pierwszym meczu sezonu przegrali na własnym boisku z Wolnymi Kłaj 0-1 (0-1). Po meczu pozostaje jednak niedosyt, gdyż Pcimianka zagrała dobre spotkanie i miała swoje sytuację do zdobycia bramek. Z przebiegu całego meczu to Pcimianka była zespołem nieco lepszym. Niestety za styl punktów nie ma. Zdobywa je ten kto strzela więcej bramek.

Warunki do gry doskonałe. Dwie godziny przed meczem trochę popadało lekko zraszając boisko, które było świetnie przygotowane do tego meczu.

Mecz świetnie ułożył się dla Wolnych Kłaj. Szybka kontra gości, bardzo dobre dośrodkowanie z ich lewej strony mijające całą obronę Pcimianki a prawoskrzydłowy Wolnych pięknym szczupakiem zamknął akcję i było 0-1. Od tego momentu Pcimianka zaczęła rządzić na boisku przeprowadzając kilka składnych, szybkich akcji. Zabrakło jednak wykończenia. Najbliżej był Olszanicki, który po świetnym podaniu Pamuła znalazł się sam na sam, jednak strzelił tuż obok słupka. Również dobre okazje mieli Tęczar i Pamuła jednak ich strzały lądowały nad poprzeczką. Ładnie z dystansu uderzał również Nosek, lecz i jego strzał był nieznacznie niecelny. Drużyna Wolnych również przeprowadziła kilka szybkich kontr, lecz większość z nich była przerywana przed polem karnym. Najgroźniejszą okazję przyjezdni mieli w 44 minucie, gdy Bajaka przy linii bocznej przepchnął przeciwnik, a sędzia ku zdziwieniu wszystkich nie odgwizdał rzutu wolnego. Goście wyszli 2-1 jednak podanie jednego z graczy Wolnych było niecelne. Do przerwy 0-1.

Druga połowa podobna do pierwszej. To Pcimianka była drużyną dłużej utrzymującą się przy piłce. Nasza drużyna znów stworzyła sobie kilka niezłych okazji i znów zabrakło skuteczności. Goście natomiast przeprowadzali bardzo szybkie akcje jednak w drugiej połowie nie mieli żadnej dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Dwukrotnie przyjezdni uderzali z okolic szesnastego metra jednak ich uderzenia były niecelne. Pcimianka najbliżej zdobycia bramki była w 70 minucie. Po dośrodkowaniu Pawlika głową ładnie uderzył Nosek jednak bramkarz zbił jego strzał na słupek. W 75 minucie ładnie z wolnego uderzył Konik jednak jego strzał wybronił bramkarz. Groźnie z dystansu uderzał również Bajak ale i z jego strzałem poradził sobie bramkarz przyjezdnych. W 85 minucie Pcimianka miała kolejną bardzo dobrą okazję. Piłkę w rogu pola karnego wywalczył Pawlik, wpadł z pole karne ale jego strzał w ostatniej chwili zablokował obrońca. Do końca meczu bramki już nie padły i skończyło się 0-1.

Mecz szybki, stojący na dobrym poziomie. Zarówno Pcimianka jak i Wolni dobrze się zaprezentowali, zostawili dużo sił na boisku walcząc zaciekle od początku do końca. Mamy nadzieję, iż będzie już tylko lepiej.