Wypadek

Młodziki - I Liga: Zwycięstwo z Garbarnią zapewniło baraż o...

• autor: Pcimianka, 2015-06-18 20:12
Młodziki - I Liga: Zwycięstwo z Garbarnią zapewniło baraż o Małopolską Lige Młod

Po dwóch porażkach na wyjeździe najpierw z Akademią Piłkarską 21 Kraków 1:2, a następnie z Orłem Myślenice 0:1 tym razem Pcimianka na własnym stadionie pokonała Garbarnię Kraków 3:2. Zwycięstwo dało naszej drużynie 2 miejsce w tabeli i prawo gry w barażu o najwyższą ligę w Małopolsce...

Przed ostatnią kolejką wiadomo było, że tylko wygrana z Garbarnią Kraków pozwoli przedłużyć szanse na możliwość znalezienia się wśród najlepszych w województwie małopolskim. Orzeł Myślenice po zwycięstwie nad czarno - czerwonymi wyprzedzał naszą drużynę o 2 punkty, jednak w ostatniej kolejce uległ Akademii Piłkarskiej 21 na wyjeździe 3:2 i w tym momencie wszystko zależało już tylko od zawodników z Pcimia. Zadanie nie było jednak tak łatwe jak mogło się wydawać. Garbarnia do Pcimia przyjechała wygrać..

Już w pierwszej minucie "brązowi" przeprowadzili skuteczną akcję. Dobre prostopadłe podanie z głębi pola otworzyło drogę do bramki Łukasza Gaudyna. Skrzydłowy Garbarni dograł w pole karne, a tam idealnie do strzału "złożył się" napastnik przyjezdnych. Pcimianka rzuciła się do odrabiania strat i po 15 minutach stan meczu wyrównał Kolbiarz Piotr. Napastnik Pcimianki otrzymał dobre prostopadłe podanie i w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywala strzelił pewnie w długi róg. Wydawało się, że teraz kolejne trafienia są tylko kwestią czasu. Niestety to znów przyjezdni wyszli na prowadzenie. Stracona bramka na 1:2 padła po zamieszaniu w polu karnym. Do przerwy wynik się nie zmienił, a utrata bramki wyraźnie podłamała naszą drużynę.

Po przerwie Pcimianka rzuciła się do odrabiania strat. Długo nie udawało się doprowadzić do remisu, dobrych sytuacji nie wykorzystał między innymi Drabik i Olszanicki próbując swoich sił po strzałach z dystansu. Garbarnia mogła postawić "kropkę na i", jednak napastnik garbarzy fatalnie przestrzelił w idealnej sytuacji. Na 10 minut przed końcem zawodów stan meczu został wyrównany. Swoją drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył niezawodny Kolbiarz. Piotrek otrzymał dobre podanie od Drabika, wziął obrońce "na plecy" obrócił się z piłką i pewnie trafił do siatki. Pcimianka za wszelką cenę starała się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyć, co udało się na 5 minut przed zakończeniem spotkania. Z piłką od połowy boiska w stronę bramki popędził Kamil Drabik. W sytuacji sam na sam z golkiperem Garbarni pewnie "przymierzył" po krótkim, a piłka zatrzepotała w siatce.

Zwycięstwo w ostatnim meczu zapewniło Pcimiance 2 miejsce w tabeli i prawo gry w barażu. Pierwotnie wydawało się, że nasza drużyna zagra w meczu barażowym ze spadkowiczem z Małopolskiej Ligi Młodzika, jak to wcześniej podano w komunikacie. Później okazało się, jednak, że aby trafić do najwyższej ligi trzeba najpierw rozegrać mecz ze zwycięzcą I Ligi z grupy A, a dopiero później z ekipą zagrożoną spadkiem z Ligi Małopolskiej. Na dzień dzisiejszy wiadomo, że spadkowicz z Małopolskiej Ligi Młodzika jakim jest Akademia Piłkarska Gołcza z barażu rezygnuje, więc będzie to tylko mecz ze zwycięzcą I Ligi grupy A. Mecz nie będzie łatwy bowiem Pcimiance przyjdzie się zmierzyć z bardzo mocną drużyną Krakusa Nowa Huta. Spotkanie odbędzie się już w najbliższa niedzielę w Nowej Hucie o godzinie 10:00. W barażu mogą zagrać tylko zawodnicy z rocznika 2003 i 2004.

Skałd: Gaudyn, Leśniak, Ciężkowski, Kozak M, Kozak J, Olszanicki, Kolbiarz, Mizera, Drabik, Pandyra, Proszek, Luberda, Słowik, Bajerek, Szlachetka,

Był to ostatni mecz w kategorii młodzika chłopców z rocznika 2002, dzięki którym teraz młodsi koledzy zagrają o jeszcze wyższą ligę. Z tego miejsca wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy tak dobrego wyniku w sezonie 2014/2015. Jest to dla nas ogromny sukces !!!