2011/2012

Zdecydowały stałe fragmenty gry. (aktualizacja)

• autor: Pcimianka, 2015-05-02 20:41

Pcimianka przegrała dziś na wyjeździe z Dziecanovią 3-2 (2-0). Wszystkie bramki nasza drużyna straciła po stałych fragmentach gry; dwa po rzutach wolnych, jednego po rzucie rożnym. W 50 minucie Pcimianka przegrywała już 3-0. W 70 minucie po ładnej asyście Salawy bramkę zdobył Wróbel, a w 78 kontaktową bramkę zdobył Ścieszka wykorzystując sam na sam. Na wyrównanie naszej drużynie zabrakło czasu, a może także umiejętności....

Wczoraj na boisku w Dziekanowiach odbywało się wielkie święto dla tamtejszego klubu, bowiem odbywało się tam otwarcie nowego boiska wraz z nowym budynkiem klubowym. Trzeba przyznać, iż oprawa meczu była bardzo efektowna. Race, transparenty, odśpiewany hymn Dziecanovii. Na trybunach zasiadło wielu kibiców oraz wiele ważnych postaci dla Dziekanowic oraz dla tutejszej piłki m.in prezesi Podokręgu Myślenice.

Tak więc gracze Dziecanovii wyszli na boisko nie zwykle zmotywowani i od początku ruszyli do ataków. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 7 minucie gospodarze mieli rzut wolny z 20 metrów na wprost bramki strzeżonej przez Kipka. Jeden z graczy Dziecanovii mocno uderzył, piłka odbiła się od muru, kompletnie zmyliła naszego bramkarza i wpadła pod poprzeczkę. Po tej bramce to Pcimianka była zespołem nieco groźniejszym.W 25 minucie groźnie z 18 metrów uderzał Ścieszka jednak bramkarz popisał się piękną paradą. W 30 minucie zrobiło się 2-0 dla gospodarzy. Po rzucie wolnym z okolic narożnika boiska piłka w dużym zamieszaniu podbramkowym spadła pod nogi jednego z graczy "Dziexy", który strzałem z 5 metrów podwyższył prowadzenie. Po bramce na 2-0 znów kilka sytuacji miała Pcimianka. Groźnie główkował Pilch, jednak w środek bramki, również groźnie głową strzelał Salawa ale nad poprzeczką. Bardzo groźnie uderzał również Konik, ale bramkarz Dziecanovii po raz kolejny raz stanął na wysokości zadania. Zza pola karnego strzelali również Muniak i Marszalik ale ich strzały były niecelne. Zawodnicy Dziecanovii również przeprowadzili jeszcze 2-3 groźne akcję, lecz tym razem defensywa Pcimianki nie dała się zaskoczyć. Do przerwy więc 2-0 dla Dziecanovii.

Druga połowa lepiej dla Dziecanovii nie mogła się rozpocząć. W 49 minucie po dośrodkowaniu z rożnego ładną główką popisał się kapitan miejscowych Szymoniak i było 3-0. Po tej bramce stało się jasne, że będzie ciężko naszej drużynie choćby o jeden punkt. Od tej pory Pcimianka zmieniła nieco taktykę. Już nie starała się za wszelką cenę grać krótkimi podaniami od nogi do nogi jak to zazwyczaj nasza drużyna czyni, bo tego dnia wyraźnie to nie szło. Gracze Dziecanovii skutecznie przerywali większość akcji naszej drużyny. Od tej pory nasza drużyna grała dłuższą piłkę na Salawę oraz naszych skrzydłowych. I to zaczęło przynosić pożądane efekty. W 70 minucie długa piłka na Salawę, których ładnie się zastawił, minął dwóch rywali i idealnie dograł piłkę na 5 metr. Tam nabiegł wprowadzony chwilę wcześniej za kontuzjowanego Marszalika Wróbel i skierował piłkę do siatki. W 73 minucie długa piłka od Bajaka do skrzydła do Olszanickiego. "Olo" ładnie minął obrońcę i wpadł w pole karne, niestety fatalnie przestrzelił z 14 metrów. Minutę później również nad bramką uderzał Muniak. W 78 minucie Pcimianka zdobyła kontaktowego gola. Piłkę w polu karnym otrzymał Ścieszka i ładnym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza. W końcówce gracze Dziecanovii skutecznie się bronili a przy tym wyprowadzili kilka ciekawych kontr jednak nie zdołali zdobyć już następnych bramek. Mecz zakończył się wynikiem 3-2.

Pcimianka po dwóch dobrych spotkaniach z Hejnałem i Czarnymi tym razem zagrała słabsze spotkanie. U wielu naszych zawodników widać było zmęczenie. W ciągu 6 dni Pcimianka zagrała 3 ciężkie spotkania niemalże bez żadnych zmian. Pomimo słabszego meczu Pcimianka była w stanie ten mecz zremisować a przy odrobinie szczęście nawet go wygrać. Niestety 3 stracone bramki po stałych fragmentach to zbyt dużo. Kolejne spotkanie za tydzień w niedzielę o godz. 16:30 podejmiemy Gdovie Gdów.