Pcimianka -Wicher

Młodziki I Liga: Wisła na własnym stadionie uległa...

• autor: Pcimianka, 2015-04-21 11:02
Młodziki I Liga: Wisła na własnym stadionie uległa Pcimiance 0:3 !!!

o zwycięstwie w pierwszej kolejce ligowej nad Dalinem Myślenice tym razem podopiecznym Mariusza Bajaka udowodnili swoją wyższość nad samą Wisłą Kraków. Golkipera Białej Gwiazdy jeszcze przed przerwą pokonał Piotr Kolbiarz. Na 2:0 w drugiej połowie  podwyższył Kamil Drabik, a wynik spotkania ustalił Miłosz Ciężkowski...

W minioną niedzielę w I Lidze Krakowskiej Pcimianka podejmowała Wisłę Kraków. Z respektem do przeciwnika, ale i z wiarą we własne umiejętności nasi zawodnicy wybiegli na boisko.

Początek był dość nerwowy, jak się można było spodziewać Biała Gwiazda próbowała narzucić swój styl gry. Pod bramką Łukasz Gaudyna kilka razy "zakotłowało" jednak zawodnikom Wisły zabrakło "zimnej krwi" w wykończeniu sytuacji podbramkowych. Po 10 minutach gra się wyrównała. Wtedy dwie świetnie zagrane podania prostopadłe otrzymał Pandyra Daniel. Niestety bramkarza gospodarzy nie udało się pokonać. Trzecia sytuacja dla Pcimianki została już bezlitośnie wykorzystana przez napastnika czarno - czerwonych. Piłkę do Kolbiarza zagrał Jakub Kozak, a ten trafił z dystansu tuż pod poprzeczkę. Strata bramki nie podłamała Wiślaków, którzy szczególnie groźni byli po stałych fragmentach gry. Przy stanie 1:0 oko w oko z bramkarzem Pcimianki stanął skrzydłowy Wisły. W tej sytuacji swoje umiejętności zaprezentował Łukasz, który "wyczuł" intencje strzelca.

W drugiej połowie nasza drużyna poczynała sobie coraz śmielej. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Tym razem to Kolbiarz dogrywał a bramkę w podobny sposób strzelił Kamil Drabik, który "huknął" z za pola karnego w samo okienko. Zespół z Krakowa cierpliwie czekał na swoje okazje, jednak nie był w stanie pokonać świetnie dysponowanego golkipera Pcimianki. Wynik efektownym strzałem głową ustalił Miłosz Ciężkowski. Na podwyższenie wyniku były jeszcze dwie okazje, ale tym razem zabrakło precyzji.

Zawodnicy w tym spotkaniu zagrali bardzo ambitnie i co ważne z wiarą w końcowy sukces. Dla wszystkich duże brawa !!!

Skład: Gaudyn Łukasz, Leśniek Artur, Ciężkowski Miłosz, Kozak Mateusz, Olszanicki Filip, Mizera Maciej, Kolbiarz Piotr, Kozak Jakub, Pandyra Daniel oraz Drabik Kamil, Słowik Karol, Luberda Filip, Majchrzak Maciej, Bajerek Bartłomiej, Zborowski Patryk, Szlachetka Maksymilian, Druzgała Kamil.