Pcimianka -Wicher

Trener Sadko wicemistrzem Polski.

• autor: Pcimianka, 2015-02-27 23:07

W dniach 14-15.02.2015 roku w Zawierciu w hali OSiR przy ul. Blanowskiej 40 oraz hali sportowej imienia Stefana Żeromskiego odbyły się Mistrzostwa Polski Oldbojów w halowej piłce nożnej. Wyjątkowe, bo organizowane już 25 raz. Drugie miejsce zajęła drużyna oldboyów Cracovii, w której występuje trener Pcimianki Marcin Sadko.

W turnieju wzięły udział 22 drużyny z czego 20 drużyn reprezentowało poszczególne piłkarskie związki sportowe w Polsce i piłkarskie kluby sportowe jak: MOZ Kielce, Jeziorak Iława, Logistyka Zawiercie, Piast Gliwice, GKS Bełchatów, Oldboys Olsztyn, Świętokrzyski ZPN, Polonia Bytom, Zagłębie Sosnowiec, Widzew Łódź, Gwarek Zabrze, Polonia Warszawa, Zagłębie Lubin, Pogoń Szczecin, ŁKS Łódź, Hutnik Kraków, Zagłębie Dąbrowa Górnicza, Szczakowianka Jaworzno, Lech Poznań, RKS Radomsko, natomiast dwie pozostałe to ubiegłoroczny Mistrz Polski (Cracovia Kraków) oraz gospodarz mistrzostw (Warta Zawiercie).

Organizatorem jubileuszowych XXV Mistrzostw Polski w Halowej Piłce Nożnej Oldbojów uświetniających obchody 100-lecia Miasta Zawiercie był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zawierciu. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem sportowym objęli: Starosta Powiatu Zawierciańskiego, Prezydent Miasta Zawiercia, Polski Związek Piłki Nożnej, natomiast patronat medialny objęła: Telewizja TVP Katowice, Dziennik Zachodni, Gazeta Sport oraz Polskie Radio Katowice.

Patronat nad sportowym wydarzeniem objął m.in. Polski Związek Piłki Nożnej. Niestety ze względu na obowiązki służbowe prezes PZPN Zbigniew Boniek nie mógł osobiście pojawić się na Mistrzostwach, dlatego na ręce prezydenta Witolda Grima i dyrektora OSIR Jacka Latki przesłał podziękowania dla organizatorów.

- Serdecznie dziękuję za zaproszenie na XXV Mistrzostwa Polski w Halowej Piłce Nożnej Oldbojów, uświetniające obchody 100-lecia miasta Zawiercia. Mam nadzieję, że tradycyjnie w Zawierciu podczas tej imprezy nie zabraknie emocji oraz sportowych wrażeń. Dla wielu, zwłaszcza młodych ludzi, okazja zobaczenia na żywo dawnych asów polskiej piłki stanie się świetną promocją najpopularniejszej dyscypliny sportu w naszym kraju – napisał Zbigniew Boniek

Prezes PZPN, z okazji roku jubileuszowego miasta przekazał również pozdrowienia mieszkańcom. – Szczególnie gorąco chciałbym pozdrowić obywateli miasta Zawiercie. Setne urodziny Waszego Miasta muszą Was napawać dumą i satysfakcją. Niech Zawiercie – Wasza „Mała Ojczyzna” na zawsze pozostanie w waszych sercach i umysłach mieszkańców.

W pierwszym dniu Mistrzostw odbywały się mecze eliminacyjne w 4 grupach po 5 drużyn grając systemem “każdy z każdym”. Do meczów finałowych awansowały po 2 najlepsze drużyny z grup. W niedzielnych spotkaniach Mistrzostw Polski rywalizowały ze sobą drużyny, które pomyślne przeszły sobotnie eliminacje. Nie zbrakło również obrońców tytułu oraz gospodarzy, w efekcie czego w spotkaniach uczestniczyły drużyny: Szczakowianka Jaworzno, Pogoń Szczecin, MOZ Kielce, Zagłębie Sosnowiec,  Oldboys Olsztyn, Jeziorak Iława, Gwarek Zabrze i Hutnik Kraków, mistrz z 2014 roku Cracovia Kraków oraz gospodarze Warta Zawiercie. Drużyny rozlosowano do 2 grup po 5 zespołów grając „każdy z każdym”. Do półfinałów awansowały po 2 najlepsze drużyny z grup.

Wśród piłkarzy można było znaleźć kilka znanych nazwisk. Podczas mistrzostw zagrał np. Remigiusz Sobociński i Arkadiusz Klimek (Jezioraka Iława), Kamil Kosowski (Gwarek Zabrze), Dariusz Adamczuk (Pogoń Szczecin) czy też Ryszard Czerwiec (Zagłębie Sosnowiec).

Zwycięzcą mistrzostw został Gwarek Zabrze, który w finale pokonał Cracovię Kraków w rzutach karnych 3:2 (w normalnym czasie gry wynikiem był remis 1:1). Trzecie miejsce zajęła Pogoń Szczecin, która zwyciężyła z Jeziorakiem Iławą, 3:0.

Mecze grupowe Cracovii:

7-8. Hutnik Kraków, Warta Zawiercie
9-10. Oldboys Olsztyn, Szczakowianka Jaworzno

Nagrody indywidualne:
Król strzelców: Dariusz Mielec (Cracovia, 6 bramek)
Najlepszy zawodnik: Bogdan Szadkowski (Warta) i Michał Stolarz (Hutnik)
Najlepszy bramkarz: Sławomir Dąbrowski (MOZ Kielce)
Najstarszy zawodnik: Zdzisław Mojecki (MOZ Kielce)

Gwarek Zabrze: Tomasz Murzyn, Jordan Madejowski, Mariusz Adaszek, Sebastian Ciupek, Marcin Dąbrowski, Arkadiusz Butrykowski, Krzysztof Szala, Marcin Kondzielnik, Artur Opeldus, Robert Majchrzak, Andrzej Urbańczyk, Mariusz Sołkiewicz, Krzysztof Kokoszka.
Cracovia Kraków: Piotr Markiewicz, Dariusz Mielec, Piotr Gruszka, Robert Ziętara, Arkadiusz Kubik, Marcin Sadko, Łukasz Kubik, Dariusz Szewczyk, Krzysztof Aksman, Andrzej Rokicki, Łukasz Rapacz, Marcin Zębala.
Pogoń Szczecin: Wojciech Tomasiewicz, Marcin Błazowski, Paweł Markiewicz, Dariusz Adamczuk, Arkadiusz Stępień, Artur Dmowski, Artur Błażejewski, Arkadiusz Kondraciuk, Radosław Kozieł, Andrzej Matejek, Grzegorz Matlak, Słąwomir Zagrodzki, Krzysztof Sołowiej.