Orliki: Eliminacje Pucharu PPN Myślenice (Stróża)

Wyniki ostatnich spotkań młodzików.

• autor: Pcimianka, 2014-10-16 17:15

Kraków: Orzeł Myślenice - Pcimianka Pcim 3:1, Pcimianka Pcim  - Borek Kraków 5:0, Milenium Skawina - Pcimianka Pcim 0:15

Myślenice: Dalin II Myślenice - Pcimianka II Pcim 1:5, Pcimianka II Pcim - Orzeł II Myślenice 1:1

W Krakowskiej Lidze Młodzika od ostatniej relacji nasz zespół rozegrał trzy mecze. W jednym z najważniejszych spotkań nasza drużyna uległa Orlikom Myślenice 3:1. Najważniejszym ponieważ zarówno Pcimianka jak i Orliki są zdecydowanym kandydatem do wygrania ligi. Mecz był dobrym widowiskiem. Mimo porażki, nasza drużyna nie była zespołem gorszym. Rywal z pewnością był silniejszy fizycznie, jednak jeśli chodzi o umiejętność konstruowania akcji ofensywnych to nasi zawodnicy nie powinni mieć kompleksów.  Jako pierwsi bramkę zdobyli gospodarze z rzutu wolnego. Nieudany początek nie wpłynął deprymująco na poczynania naszych zawodników. Pcimianka jeszcze w pierwszej połowie za sprawą Drabika i Proszka mogła wyrównać, ten drugi nie sięgnął jednak piłki "dogranej" wzdłuż bramki. W drugiej połowie ponownie Szymon Proszek miał trzy dogodne sytuacje. Najpierw golkiper myśleniczan wyszedł z pojedynku jeden na jeden obronną ręką, a następnie piłka uderzona "lobem" spadła tuż nad poprzeczką. Kontrowersyjna była sytuacja, w której to bramkarz Orlików wpadł w naszego napastnika poza polem karnym nie trafiając w piłkę. Po długim namyśle sędzia dopatrzył się spalonego, natomiast Szymon z kontuzją musiał opuścić boisko. Mimo niezłego fragmentu gry młodej Pcimianki wyniku nie udało się zmienić. Jak to mówią: "niewykorzystane sytuacje lubią się mścić"... Tak też było i w tym przypadku. Dwie sytuacje wydawać by się mogło nie groźne na bramki zamienił napastnik z Myślenic. Piłka wpadła dwukrotnie do bramki po strzałach z dystansu. Honorową bramkę dla naszej drużyny zdobył Ciężkowski Miłosz po stałym fragmencie gry. Ważne trafienie bowiem przy zwycięstwie 2:0 na własnym obiekcie to nasz zespół ma szansę zająć pierwsze miejsce w grupie.

Kolejne spotkanie to wysoka wygrana z renomowaną Szkółką Piłkarską Borek z Krakowa. Goście ulegli Pcimiance 5:0, a do siatki dwukrotnie trafił Szymon Proszek i Bajerek Bartłomiej. Wynik Ustalił w drugiej połowie Piotr Kolbiarz.

W minioną niedzielę w meczu wyjazdowym Pcimianka rozgromiła Milenium Skawina 15:0.

Myślenicka Liga Młodzika to rozgrywki, w których w głównej mierze swoje doświadczenie zbierają chłopcy z roczniaka 2003. Do tej pory nasza drużyna nie zaznała smaku porażki. Po zwycięstwie nad Karpatami Siepraw nasi zawodnicy mierzyli się z Dalinem Myślenice oraz Orlikami Myślenice. Ci pierwsi ulegli naszej ekipie 5:1. W konfrontacji na własnym boisku z Orlikami Myślenice Pcimianka dominowała, jednak brakowało skuteczności i mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Jutro (wtorek) młodsza drużyna młodzików  Pcimianki rozegra zaległy mecz z Pasternikiem Ochojno o godzinie 16:00, natomiast w czwartek zmierzy się z Rabą Dobczyce. Będzie to mecz o fotel lidera drugiej grupy myślenickiej ligi młodzika. Raba podobnie jak Pcimianka tylko raz zremisowała, natomiast pozostałych rywali pokonała i zajmuje obecnie pierwsze miejsce w grupie.