Karpaty Pcimianka

Młodzicy niepokonani w meczach sparingowych.

• autor: Pcimianka, 2014-08-24 22:15

KS Pcimianka  -  KS Dalin 8:2    KS Pcimianka  -  UKS Tenczyn 6:1     KS Pcimianka  -  MKS Krakus Nowa Huta 3:2...

Zespół Młodzików po powrocie ze zgrupowania w Borku (Centrum Aktywnego Wypoczynku) rozegrał trzy mecze kontrolne. W konfrontacji z Dalinem Myślenice nasza drużyna zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Początek spotkania był wyrównany, ale to myśleniczanie jako pierwsi trafili do siatki. Po chwili jednak  stan meczu wyrównał efektowną "główką" Ciężkowski Miłosz. Po tej bramce nasi zawodnicy uwierzyli w swoje możliwości i jeszcze przed przerwą zdobyli drugą bramkę. W drugiej części gry na boisku niepodzielnie  panowała Pcimianka. Kolejne bramki dołożyli Szymon Proszek x2, Mizera Maciej, Filip Luberda, Jakub Kozak, Bartłomiej Bajerek, Szlachetka Maksymilian.

Tydzień później naszym zawodnikom przyszło się zmierzyć z nowo powstałą drużyną młodzików z Tenczyna. Zespół składający się z chłopców, którzy miniony sezon w kategorii orlika ukończyli na drugim miejscu z pewnością będzie kandydatem do wygrania ligi w starszej kategorii wiekowej. Drużyna UKS - u w tym spotkaniu nie była jednak w stanie poważnie zagrozić naszej bramce. Pcimianka dłużej utrzymywała się przy piłce, a efektem były kolejno strzelone bramki. Pierwszym celnym trafieniem i nie jedynym w tym meczu może się pochwalić Pandyra Daniel. Po jednej bramce dołożyli jeszcze Leśniak Artur, Kardyl Dominik, Słowik Karol oraz Jakub Kozak.

Sobotnie popołudnie (23.08) nasze drużyny młodzieżowe spędziły w Myślenicach, rywalizując na sztucznej nawierzchni z zespołami MKS Krakusa Nowa Huta. Pcimianka skorzystała z możliwości sprawdzenia swoich umiejętności w konfrontacji z mocnym rywalem, który przebywa właśnie na obozie piłkarskim. Swoje zmagania rozpoczęły roczniki najmłodsze. Równocześnie na dwóch boiskach grali chłopcy z rocznika 2005 i 2006. Mecze naszych zespołów skończyły się porażką 7:0 i 8:1. Przewaga Krakusa wzięła się w dużej mierze stąd, iż chłopcy MKS - u regularnie trenują już dwa lata. Nasi młodzi piłkarze mają zdecydowanie mniejsze doświadczenie boiskowe, ponieważ nie minął jeszcze rok od rozpoczęcia przygody z piłką. Na tym etapie współzawodnictwa ma to kluczowe znaczenie. Następnie w szranki stanęli nasi orlicy z rocznika 2004. Podobnie jak grupy młodsze również na dwóch boiskach. Tutaj już umiejętności są dłużej doskonalone i było to widoczne gołym okiem. Obie ekipy wyszły zwycięsko z konfrontacji. Odpowiednio Pcimianka I 5:3 i Pcimianka II 1:0. Kolejny mecz to rywalizacja młodzików. Krakus Nowa Huta to od lat ścisła czołówka w piłce młodzieżowej na terenie małopolski. Mecz nie należał do najłatwiejszych, szczególnie na początku. Z biegiem czasu nasza drużyna zaczęła jednak "rozwijać skrzydła", co przełożyło się na bramki. Po zagraniu prostopadłego podania z głębi pola do Kamila Drabika, nasz napastnik otworzył wynik nie dając szans golkiperowi z Krakusa. Na 2:0 podwyższył Dominik Kardyl pięknym uderzeniem tuż przy słupku. Niefrasobliwość podczas wyprowadzeniu piłki z własnej połowy spowodowała, że krakowianie zdobyli kontaktową bramkę. Kilka minut później efektownym strzałem popisał się Pandyra Daniel, który trafił do siatki głową po rzucie rożnym. W końcowych minutach zawodnik Krakusa ustalił wynik. Był to dobry sprawdzian przed zbliżającym się nowym sezonem w lidze krakowskiej. Jako ostatni zagrali trampkarze Pcimianki. Nasza drużyna rozegrała dobre zawody pokonując zespół Krakusa 6:1. Zaznaczyć należy, iż rywal wystąpił młodszym rocznikiem trampkarza. Dziękujemy serdecznie za zaproszenie Trenerom Krakusa Nowa Huta i polecamy się na przyszłość.