Turniej Orlików

Cel zrealizowany!!! Młodzicy w I Lidze Krakowskiej!

• autor: Pcimianka, 2014-07-09 21:46

Podopieczni trenera Mariusza Bajaka w zakończonym sezonie 2013/2014  zostali mistrzem  I ligi Młodzików prowadzonej przez Podokręg Myślenice.

Nie ma co ukrywać, iż celem stawianym przed zespołem młodzików Pcimianki od samego początku był awans do I Ligi Krakowskiej. Tylko gra z mocnym przeciwnikiem  w codziennej rywalizacji pozwala systematycznie podnosić swoje umiejętności. Zespół prezentował wysoki poziom umiejętności i co ważne opierał się w dużej mierze na młodszych rocznikowo zawodnikach. Ten fakt z pewnością pozwala optymistycznie spoglądać w przyszłość. Nie umniejsza to jednak doskonałej gry starszego rocznika w osobie chociażby Piotra Stawowego, Daniela Mirka, Jakuba Szarka oraz zazwyczaj rezerwowych Koźmika Artura, Burtana Gabriela, Guśpiela Damiana, Kuchni Kamila, Zięby Mikołaja,Dziadkowca Michała, Mirochny Dawida czy pozyskanego niedawno bramkarza Miłosza Muchy. Cieszyć może również fakt, iż zespół trampkarzy Marka Marszalika także awansował do I Ligi Krakowskiej, a więc chłopcy odchodzący z młodzików będą mieli możliwość zbierać cenne doświadczenie w konfrontacji z mocnym rywalem.

W całym sezonie drużyna rozegrała 17 spotkań, z których wygrała 14, a 3 zremisowała. Mecze na remis były w dużej mierze efektem osłabienia drużyny ze względu na nieobecność podstawowych zawodników (wycieczki, zawody szkolne). Zespół młodzików zdobył 80 bramek, tracąc zaledwie 15. Najlepszym strzelcem został Kolbiarz Piotr z dorobkiem 20 bramek. Zawodnikiem, który w przeciągu całego sezony może się pochwalić największą liczbą asyst jest Daniel Pandyra, w końcu nie bez przyczyny otrzymał powołanie na konsultacje kadry małopolski.

Po zakończeniu rozgrywek ligowych młodzikom Pcimianki w walce o awans przyszło się zmierzyć w meczu barażowym z mistrzem grupy B Podokręgu Myślenice Gościbią Sułkowice. W tym spotkaniu znów dał znać o sobie Pandyra Daniel. Jak przystało na "mistrza kilerpasów" Daniel 2-krotnie  popisał się prostopadłym podaniem do Kamila Drabika, który nie miał problemów z pokonaniem golkipera Sułkowiczan. Warto zauważyć zresztą, iż Kamil w rundzie wiosennej prezentował wysoką formę strzelecką. Trafił do siatki rywali 9 - krotnie. Mecz zakończył się zwycięstwem 2:0 i to młoda Pcimianka mogła się cieszyć z zasłużonego zwycięstwa i jednocześnie awansu.

Kadra Młodzików w sezonie 2013/2014:

1. Szarek Jakub
  22. Chmielarczyk Mateusz
  23. Bieniek Piotr

Okiem trenera:

Powołana do życia 2,5 roku temu Szkółka Piłkarska Pcimianki ma na celu przede wszystkim rozwijać sportowe zainteresowania młodych adeptów futbolu. Pracując z młodzieżą skupiamy się głownie na nauczaniu gry zespołowej w oparciu o indywidualne umiejętności techniczne. Zespół młodzików w minionym sezonie wyraźnie wyróżniał się na tle ekip z naszej ligi biorąc pod uwagę umiejętności techniczno taktyczne. Fakt, iż udało nam się awansować cieszy tym bardziej, że tak jak już wcześniej zostało wspomniane drużyna opierała się w dużej mierze na chłopakach z rocznika 2002, którzy będą mieli możliwość konfrontacji w przyszłym sezonie z mocnymi ekipami. Gra z dobrym przeciwnikiem z pewnością będzie mieć pozytywny wpływ na podnoszenie umiejętności oraz kształtowania sportowych charakterów. Do zespołu dołączy rocznik 2003, który wygrał ligę orlika w Podokręgu Myślenice. Myślę że będziemy mocnym konkurentem dla zespołów krakowskich. Z tego miejsca serdecznie dziękuję wszystkim chłopcom za mile spędzone chwile i sportowe emocje w szczególności tym z, którymi przychodzi się rozstać. Podziękowania kieruję również do rodziców, którzy wspierają swoje pociechy w rozwijaniu sportowych zainteresowań.

Wszystkim ludziom dobrej woli, którzy od samego początku w szczególny sposób wspierają najstarszą drużynę naszej szkółki serdecznie dziękujemy, a w szczególności Pani Czesławie Pandyra, Państwu Danucie i Markowi Kolbiarz, Państwu Edycie i Piotrowi Mizera, Panu Marcinowi Róg, Panu Mariuszowi Wątor - właścicielowi firmy Netmar oraz Przedstawicielom Władz Gminy Pcim.

autor: ~anonim 2014-07-09 21:54:58

avatar Pcimianka gol... :P