Wicher- Pcimianka

Fantastyczne zakończenie sezonu !

• autor: Pcimianka, 2014-06-15 21:57

Seniorzy Pcimianki w znakomitym stylu zakończyli sezon. Nasza drużyna pokonała lidera rozgrywek Wiślankę Grabie aż 4-1 (1-0)... Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Artur Olszanicki, Piotr Socha i Marek Marszalik x2...

Ostatni mecz sezonu nie miał wysokiej wagi. Obie drużyny już w zasadzie o nic nie walczyły. Pcimianka jednak za wszelką cenę chciała wygrać ten mecz i zrewanżować się Wiślance za jesienną porażkę. Pcimianka przystępowała do meczu dość mocno osłabiona. Z różnych przyczyn kilku zawodników się dziś nie mogło pojawić i ledwo co udało się uzbierać jedenastu zawodników. Dopiero na drugą połowę dojechał dwunasty zawodnik Mariusz Bajak. W pierwszym składzie grało aż 5 młodzieżowców a środek obrony tworzyli dziś Piskorz z Burtanem czyli nominalny środkowy pomocnik z lewym obrońcom. Mimo tych wszystkich osłabień nasza drużyna chciała zagrać o zwycięstwo na zakończenie sezonu.

Pcimianka od pierwszej minuty grała z dużym zaangażowaniem i od samego początku to nasza drużyna przejęła inicjatywę. W 10 minucie ładny strzał z 25 metrów oddał Piotr Socha i bramkarz Wiślanki z najwyższym trudem przyniósł piłkę nad poprzeczką. W 20 minucie Pcimianka objęła prowadzenie. Ładne prostopadłe zagranie za obrońców przez Bartosza Pawlika do Artura Olszanickiego, który ładnie przyjął piłkę i mocno uderzył tuż przy słupku nie dając żadnych szans bramkarzowi gości. W samej końcówce jeszcze dobrą okazję miał Socha jednak główkował tuż obok słupka. Wiślanka w pierwszej połowie w zasadzie miała tylko jedną dobrą okazję, jednak Łukasz Szymski wybronił groźny strzał z 14 metrów.

W drugiej połowie w dalszym ciągu to nasza drużyna miała przewagę. Już w 48 minucie mogło być 2-0. Ładną indywidualną akcją popisał się Olszanicki, minął dwóch zawodników jednak w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z bramkarzem. Chwilę później Olszanicki musiał opuścić boisko z powodu kontuzji i zastąpił go Mariusz Bajak. W 60 minucie Pcimianka zdobyła drugą bramkę. Po rzucie rożnym i uderzeniu głową przez jednego z naszych zawodników bramkarz gości nie pewnie interweniował i piłkę do siatki z 3 metrów "wepchnął" Marek Marszalik, dla którego była to dopiero pierwsza bramka w tej rundzie. Pcimianka kontrolowała spotkanie, długo utrzymywała się przy piłce i stwarzała kolejne sytuacje. Pcimianka grała a dość nie spodziewanie bramkę zdobyła Wiślanka. Po zagraniu ręką przez Pawlika na 18 metrze zawodnik Wiślanki groźnie uderzył z wolnego. Bramkarz Pcimianki z trudem obronił ten strzał jednak przy dobitce drugiego zawodnika gości był już bez szans. Pcimianka jednak konsekwentnie grała swoją piłkę i w dalszym ciągu to nasza drużyna była lepsza i groźniejsza. W 77 minucie było 3-1. Bramka podobna do tej zdobytej przez Marszalika. Tym razem w zamieszaniu podbramkowym to Piotr Socha okazał się najsprytniejszy i z 5 metrów skierował piłkę do siatki. W 85 minucie piłkę na dwudziestym metrze otrzymał Marek Marszalik. Ładnie się obrócił i skierował piłkę w samo "okienko" bramki Wiślanki. Był to drugi gol naszego kapitana w tym meczu i zdecydowanie najładniejszy w dniu dzisiejszym.

Mecz zakończył się wynikiem 4-1 i obiektywnie trzeba przyznać, że był to wynik zasłużony, gdyż Pcimianka zagrała dziś naprawdę bardzo dobre zawody. Szczególnie w drugiej połowie było widać pełną kontrolę nad przebiegiem wydarzeń przez naszą drużynę. Pcimianka wygrała trzecie spotkanie z rzędu i pokazała, że grać potrafi a początek rundy był tylko wypadkiem przy pracy. Dziś wszyscy zawodnicy zagrali bardzo dobre zawody i pokazali, że z powodzeniem mogą występować na różnych pozycjach.

W imieniu zawodników bardzo dziękujemy kibicom, którzy dziś dość licznie przybyli i szczególnie w drugiej połowie głośno nas wspierali. Do zobaczenia w sierpniu !