Aktualności

Trzeci mecz.. Trzecie zwycięstwo orlików Pcimianki

• autor: Pcimianka, 2013-10-03 15:35

Orliki Myślenice - Pcimianka Pcim 2:4

Pcimianka po trzech kolejkach w lidze orlika (grupa A) obok zespołu z Tenczyna nie straciła jeszcze punktów. Tym razem wyższość naszej drużyny musieli uznać orlicy z Myślenic. Mecz jednak nie należał do najłatwiejszych. Pcimianka w  tym spotkaniu miała zdecydowanie "więcej z gry", jednak bramek było jak na lekarstwo. Zmarnowane sytuacje nie były tylko efektem słabej skuteczności naszych zawodników. Przede wszystkim to bramkarz z Myślenic pokazał świetną dyspozycję, wychodząc obronną ręką w decydujących momentach. Pierwsza bramka padła dopiero po 20 minutach gry, a strzelcem został Karol Słowik. Radość nie trwała zbyt długo. Wynikiem złego wyprowadzenia piłki od własnej bramki był gol Bartłomieja Ostafina dla Myśleniczan . Przed przerwa nasz zespół zdołał jednak jeszcze raz wyjść na prowadzenie. Druga połowa to znów ciągłe ataki Pcimianki, ale nadal bez efektu bramkowego. Sprawdziło się stare porzekadło piłkarskie, które mówi, iż niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Zabójczą kontrę kolejny raz wykończył Bartłomiej Ostafin. Na 10 minut przed końcem spotkania świetnym strzałem z dystansu popisał się kolejny raz w tym sezonie Jakub Kozak. Niemal z połowy boiska Kuba uderzył nie do obrony. Wynik ustalił kilka minut później Łukasz Gaudyn trafiając w zamieszaniu do bramki.

Rywal postawił w sobotę trudne warunki. Pcimianka grając do końca dopięła jednak swego i zasłużenie zgarnęła 3 punkty. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach.

Skład: Dochniak Łukasz, Majchrzak Maciej, Olszanicki Filip, Kozak Jakub, Bajerek Bartłomiej, Kędziora Dawid, Gaudyn Łukasz, Filipek Paweł, Sraga Jakub, Szlachetka Maksymilian, Słowik Karol.

W najbliższą sobotę rywalem Pcimianki I będzie Topór Tenczyn. Pcimianka II podejmie Grodzisko Raciechowice. Zapraszamy na orlik do Lubnia od godziny 11:15