Pcimianka -Staw Polanka

Pewne zwycięstwo nad Rokitą !

• autor: Pcimianka, 2013-09-01 22:07

Pcimianka wygrała dziś na własnym boisku z Rokitą Kornatka 4-1 (2-0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Bartosz Pawlik, Bartłomiej Paś, Mariusz Bajak i Damian Salawa.

Pcimianka po pięciu minutach mogła prowadzić już 3-0 ! W drugiej minucie sam na sam z bramkarzem znalazł się Paś jednak uderzył tuż obok słupka. Minutę później w identycznej sytuacji był Piotr Muniak jednak strzelił wprost w bramkarza. Kolejna akcja Pcimianki i kolejne zagrożenie. Dobra wrzutka z lewej strony, ładnie głową uderzył Paś, jednak po raz kolejny piłka spadła tuż koło słupka. Po tej "nawałnicy" ze strony Pcimianki w pierwszych minutach Rokita nieco się otrząsnęła i z minuty na minutę gra się wyrównywała. Od 15 do 30 minuty obie drużyny przeprowadziły kilka ciekawych akcji jednak zazwyczaj brakowało dobrego ostatniego podania. W 35 minucie bez piłki kopnięty został Artur Rusin i sędzia pokazał graczowi z Kornatki czerwoną kartkę. Od tej chwili Pcimianka jeszcze mocniej zaatakowała i chciała przed przerwą zdobyć choć jednego gola. I to się udało. W 40 minucie z boku pola karnego piłkę wstrzelił Bartosz Pawlik, piłka przelobowała zaskoczonego bramkarza i wpadła mu "za kołnierz". W 45 minucie Pcimianka strzeliła drugiego gola. Prostopadle zagrał Andrzej Czarnota do bocznego obrońcy Pawlika, ten dobrze dograł piłkę wzdłuż bramki gdzie nogę dołożył Paś i było 2-0. Pcimianka do przerwy prowadziła zasłużenie 2-0.

Na drugą połowę Pcimianka wyszła nieco rozluźniona i wykorzystała to Rokita dość nieoczekiwanie strzelając bramkę w 50 minucie. Chwilę później mogło być 2-2 jednak bardzo dobrą interwencją popisał się Kipek. Także jeden groźny strzał zablokował Adam Chmiel. Od 55 minuty jednak wszystko już wróciło "do normy". To Pcimianka grająca w przewadze jednego zawodnika narzucała swój własny styl i stwarzała sobie sytuacje. W 65 minucie po wrzutce z rożnego Rusina, najwyżej wyskoczył Mariusz Bajak i ładnym strzałem głową podwyższył na 3-1. Od tego momentu Pcimianka już dość zdecydowanie dominowała na boisku grając bardzo szybko krótkimi podaniami. W 75 minucie kolejna ładna akcja Pcimianki. Pawlik zagrał klepkę z Olszanickim, następnie minął obrońcę i idealnie wrzucił na głowę Salawy, który z 5 metrów skierował piłkę do siatki podwyższając na 4-1. Pod koniec meczu Pcimianka powinna zdobyć minimum jeszcze dwie bramki. Najpierw po dobrej akcji Salawy Pcimianka wyszła w trzech na bramkarza. Damian Salawa mógł strzelić swoją drugą bramkę jednak chciał dograć do pustej bramki do Marszalika, który jednak był na spalonym w tej akcji i sędzia przerwał akcję. Chwilę później Marek Marszalik dobijał strzał jednego z naszych graczy lecz uderzył lekko i piłka zatrzymała się w błocie na linii bramkowej.

Pcimianka zasłużenie wygrała z Rokitą. Była zespołem lepszym choć trzeba oddać że Rokita nawet w 10 starała się ofensywnie grać i przez moment zepchnęła naszą drużynę do obrony. Była to jednak krótka chwila, bowiem przez resztę meczu to Pcimianka dominowała. Następny mecz naszej drużyny za tydzień w Zakliczynie.