Wicher- Pcimianka

Niewyobrażalny pech w Kornatce.

• autor: Pcimianka, 2013-04-21 21:28

Pcimianka Pcim zremisowała wyjazdowy mecz z Rokitą Kornatka 1-1. Po pierwszej połowie Pcimianka prowadziła po przepięknym strzale z 40 metrów Mariusza Bajaka. W 94 minucie meczu Pcimianka straciła kuriozalnego gola.

Mecz na bardzo małym i nierównym boisku w Kornatce nie przypominał gry w piłkę. Obydwie drużyny grały długą piłką w pole karne przeciwnika na "aferę". Na takim boisku ciężko było rezegrać jakąś sensowną akcję  piłką po ziemii. Pcimianka w pierwszej połowie była zespołem lepszym. Oddała kilka strzałów zza pola karnego. Większość z nich była niecelnych. W 15 minucie Pcimianka objęła prowadzenie. Jeden z graczy z Kornatki wybijał piłkę z przed własnej bramki. Piłka spadła wprost pod nogi Mariusza Bajaka, który nie zastanawiając się długo uderzył z pierwszej piłki z powietrza. Piłka uderzona z prawie połowy boiska bardzo mocno prostym podbiciem wpadła idealnie tuż "za kołnierz" bramkarzowi. Bramka "stadiony świata" ! Rokita Kornatka poza kilkoma stałymi fragmentami gry w zasadzie nie zagroziła naszej bramce.

Druga połowa już nieco bardziej wyrównana. Rokita atakowała coraz większą ilością zawodników i z każdą minutą stawała się coraz groźniejsza. Nasza drużyna natomiast nie miała już tyle dobrych okazji co w pierwszej połowie. Najbliżej podwyższenia rezultatu był Damian Salawa, jednak po jego strzale z 20 metrów ładną paradą popisał się bramkarz Rokity. Natomiast drużyna gospodarzy najgroźniejsza była po stałych fragmentach gry. Dwukrotnie fantastycznymi interwencjami popisał się Konrad Kipek po strzałach z rzutów wolnych z 20 m. Rokita w końcówce wrzucała w nasze pole karne wiele piłek jednak ze wszystkim radził sobie bardzo pewnie broniący Konrad Kipek. Gdy w 94 minucie Konrad Kipek wyłapał kolejne dośrodkowanie wydawało się, że jest po meczu. Jednak wtedy zdarzyła się wręcz nieprawdopodbna sytuacja. Konrad chcąc wykopać piłkę jak najdalej, trafił ją wprost w plecy naszego środkowego obrońcy Mateusza Herdeckiego. Piłka odbiła się od pleców Mateusza i spadła wprost pod nogi jednego z graczy Rokity, który skierował piłkę do pustej bramki. Od razu po tym strzale sędzia zakończył spotkanie. Ten remis jest dla Pcimianki jak porażka. Do szczęścia zabrakło 10 sekund. Wszyscy zawodnicy zostawili na boisku dużo serca i zdrowia, jednak szczęście tym razem nie było po naszej stronie.