Pcimianka -Topór

Zwycięstwo po niewiarygodnym meczu !

• autor: Pcimianka, 2013-04-06 17:19

W pierwszy meczu rundy wiosennej rozgrywanym na sztucznym boisku w Krakowie Pcimianka odniosła zwycięstwo po nieprawdopodobnej drugiej połowie.

W pierwszy meczu rundy wiosennej rozgrywanym na sztucznym boisku w Krakowie Pcimianka odniosła zwycięstwo po nieprawdopodobnej drugiej połowie. Do przerwy Pcimianka przegrywała aż 0-3 i nic nie zapowiadało nagłego zwrotu akcji. Pcimianka wyszła na drugą połowę niezwykle zmotywowana i choć wydawało się to nie możliwe wygrała 4:3 po bramce Piotra Muniaka z rzutu wolnego w 93 minucie...

Pcimianka w pierwszej połowie grała bardzo słabo. W ogóle nie radziła sobie z bardzo twardą grą Śledziejowic. Cały zespół wyszedł na boisko jakby stremowany, przestraszony. Nikt nie potrafił wziąć gry na siebie, dłużej utrzymać piłki. Sporo było niedokładności w grze, akcję naszej drużyny w ogóle się nie kleiły. Do tego kilka prostych błędów w obronie i wynik do przerwy 0-3. Dwie pierwsze bramki wpadły w podobny sposób. Prostopadła podanie za naszych obrońców, jeden z napastników Śledziejowic wychodził dobrze w tempo i idealnie dwukrotnie dograł wzdłuż bramki, gdzie drugi z graczy nie miał już problemu ze strzeleniem bramki z bliskiej odległości. Trzecia bramka wpadła po prostej stracie przy wyprowadzaniu piłki spod naszej bramki. Gracze Śledziejowic bezwzględnie wykorzystali nasz błąd. Pcimianka miała niewiele sytuacji bramkowych w pierwszej części gry. Najgroźniej było po stałych fragmentach gry. Strzał Muniaka z wolnego z trudem obronił bramkarz, po rzutach rożnych niecelnie uderzali Bajak i Galas. Bardzo groźnie uderzał także Przemysław Konik jednak bramkarz z trudem obronił bardzo ładny strzał naszego skrzydłowego, który w 25 minucie opuścił boisko z powodu kontuzji.

Druga połowa zupełnie inna niż pierwsza. To Pcimianka od pierwszej minuty narzuciła swój styl gry. Grała wysokim pressingiem i ładnie rozgrywała akcję. Już w 49 minucie jakieś nadzieję przywróciła pierwsza bramka dla naszej drużyny. Z boku boiska ładnie dograł Marek Galas i z kilku metrów w zasadzie do pustej bramki piłkę skierował Kuba Burtan. Kilka minut później Pcimianka zdobyła kontaktową bramkę. Z prawej strony ponownie Marek Galas wstrzelił piłkę mocno w pole karne, a obrońca Śledziejowic próbując ratować sytuacje niefortunnie skierował ją do własnej siatki. Pcimianka w dalszym ciągu niezwykle zmotywowana dążyła do strzelenia kolejnych bramek. Nasza drużyna grała niezwykle ambitnie i walczyła o każdą piłkę. W 65 minucie udało się wyrównać. Idealnie podanie za linie obrony otrzymał Marek Marszalik od Marka Galasa i nasz nowy kapitan ładnym lobem doprowadził do wyrównania. Pcimiankę remis nie zadowalał i w dalszym ciągu nasza drużyna dążyła do strzelenia kolejnych bramek. I kolejne sytuacje dla naszej drużyny były, lecz brakowało szczęścia. Najbliżej strzelenia bramek byli Burtan i Muniak jednak w świetnych sytuacjach przegrali rywalizacje z bramkarzem. Po dograniu Burtana wzdłuż bramki Marcin Rusin nie zdążył do piłki choć miałby idealną sytuację. W 83 minucie Pcimianka miała rzut wolny pośredni z 9 metrów. Piotr Muniak jednak trafił w jednego z graczy Śledziejowic stojących na linii bramkowej. Pcimianka dalej dążyła do strzelenia zwycięskiej bramki lecz minuty mijały a do bramki nie chciało już nic wpaść. W 93 minucie Pcimianka miała rzut wolny z prawie 30 metrów. Do piłki podszedł Piotr Muniak i ładnym technicznym strzałem tuż przy słupku strzelił zwycięską bramkę.

Pcimianka pokazała w tym meczu prawdziwy charakter. Mało która drużyna potrafi podnieść się z wyniku 0-3 po 45 minutach. Pcimianka zagrała w drugiej połowie niezwykle ambitnie i z wiarą iż wiele jeszcze może zmienić. Pomimo słabej pierwszej połowy drużynie Pcimianki należy się szacunek i brawa za niesamowite zwycięstwo z niezłą drużyną Śledziejowic.