Ładowanie...

Aktualności

Nieznaczna porażka z Wiślanką.

• autor: Pcimianka, 2013-03-02 20:44

Po ciekawym i wyrównanym sparingu Pcimianka przegrała dziś z Wiślanką Grabie 2:3 (0:1).

Pcimianka do dzisiejszego sparingu przystępowała bardzo osłabiona. Z różnych przyczyn zabrakło dziś: Marszalika, P.Muniaka, Rapacza, Juszczaka i Skalskiego. Dlatego spotkanie w dość eksperymentalnym składzie z mocnym przeciwnikiem jakim jest bez wątpienia drużyna Wiślanki Grabie zapowiadało się na bardzo ciężkie.

Mecz od początku do końca był wyrównany. Były momenty, gdy nieznaczną przewagę osiągała Pcimianka, chwilami też przewagę mieli gracz z Grabi. Obydwie drużyny starały się grać piłką po ziemi. Na pewno sztuczne boisko sprzyjało do takiej technicznej gry.

Wiślanka objęła prowadzenie w 40 minucie. Po wrzutce z boku boiska napastnik Grabi wyskoczył wyżej od naszych obrońców i ładnym uderzeniem głową skierował piłkę do bramki. W 55 minucie zaspała nieco defensywa Pcimianki. Po wyrzucie piłki z autu napastnik przeciwników wyszedł na dobrą pozycję, dograł wzdłuż bramki, gdzie drugi napastnik dołożył nogę i podwyższył wynik na 2:0. Pcimianka się jednak nie poddawała, z minuty na minutę stawała się coraz groźniejsza. W 65 minucie po dynamicznym wejściu w pole karne sfaulowany został Jakub Burtan. Karnego pewnie wykorzystał wracający po kontuzji Przemek Konik. W 70 minucie było 2:2. Ładna akcja Pcimianki, dorzucenie piłki przez Konika, najwyżej w polu karnym wyskoczył nasz testowany napastnik i mocnym uderzeniem głową nie dał szans bramkarzowi. Gdy wydawało się, że Pcimianka przejęła inicjatywę i będzie dążyła do strzelenia zwycięskiej bramki to jednak gola zdobyli gracze Wiślanki. W 80 minucie po szybkiej kontrze gracze Grabi zdobyli bramkę na 3:2. Pod koniec meczu Pcimianka miała jeszcze kilka szans ale zabrakło wykończenia i Pcimianka pierwszy raz tej zimy przegrała, choć zagrała dobre spotkanie.

Pcimianka: Kipek; Pawlik, testowany I, Bajak, Burtan; Chmiel, Sekuła, testowany II, Salawa, testowany III, testowany IV oraz Buksiak, Pilch, P.Konik i testowany V.