Ładowanie...

Aktualności

Zakopane również pokonane !

• autor: Pcimianka, 2013-02-18 23:45

Seniorzy Pcimianki kontynuują zwycięską serię w sparingach. Tym razem pokonali szóstą drużynę IV ligi KS Zakopane 4-2 (1-2). Bramki dla naszej drużyny strzelali: P.Konik x2, testowany (karny) i Marszalik...

Już 2 dni po ciężkim boju z Jaśkowicami drużyna Pcimianki grała kolejny bardzo ciężki sparing. Tym razem na sztucznym boisku w Myślenicach grała z czołową drużyną IV ligi(Tarnów- Nowy Sącz). Drużyna Zakopanego od początku postawiła trudne warunki gry. Grała wysokim, agresywnym pressingiem, była bardzo dobrze poukładana taktycznie i przeprowadzała szybkie i przemyślane akcje. Pcimianka postawiła się przyjezdnym i nie pozwalała im na żadne groźne sytuacje bramkowe. Natomiast sama próbowała odgryzać się szybkimi akcjami i miała kilka niezłych sytuacji. W 15 minucie Pcimianka objęła prowadzenie po ładnym uderzeniu lewą nogą z dystansu Przemysława Konika. Później z dystansu uderzali jeszcze Rapacz, Burtan, Konik i Pawlik ale ich strzały obronił bramkarz lub były minimalnie niecelne. Między 30 a 40 minutą Pcimianka straciła dwie bramki w bardzo podobny sposób. Obydwie po rzutach rożnych dla Zakopanego. W drużynie Pcimianki zabrakło konsekwencji w kryciu i stąd  Pcimianka przegrywała do przerwy 2-1, choć stworzyła sobie więcej sytuacji bramkowym.

Druga połowa to jeszcze lepsza gra Pcimianki, która przejęła inicjatywę na boisku. W 55 minucie źle zachował się bramkarz "Górali", który wybijając piłkę trafił w Piotra Muniaka. Piłka spadła wprost pod nogi Konika, który strzałem z 25 metrów idealnie przelobował bramkarza. Dalsze minuty to wciąż przewaga naszej drużyny, która dążyła do strzelenia zwycięskiej bramki. Dwukrotnie bliski strzelenia bramki był Marszalik jednak nie znacznie pudłował. W końcu w 80 minucie po wrzutce Burtana jeden z obrońców zatrzymał piłkę ręką i sędzia wskazał na 11 metr. Do piłki podszedł jeden z testowanych graczy i pewnym strzałem przy słupku pokonał bramkarza. Po tej bramce Pcimianka miała jeszcze dwie dobre okazję, których nie wykorzystała. W 88 minucie na strzał z 16 metrów zdecydował się Marszalik i ustalił wynik meczu na 4-2. Piłka wpadła tuż przy słupku bramki obok bezradnego bramkarza.

Kolejny pożyteczny sparing z mocnym przeciwnikiem zakończył się zwycięstwem naszej drużyny. Oby tak dalej !