Stadion KS Pcimianki Pcim

Zakliczyn pokonany !

• autor: Pcimianka, 2012-11-10 16:46

Pcimianka Pcim pokonała na własnym boisku Jordan Zakliczyn 2-0 (0-0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Bartosz Pawlik i Tomasz Rojek.

Pcimianka przez całą pierwszą połowę posiadała optyczną przewagę. Starała się atakować gości, którzy grali dość defensywnie. W akcjach Pcimianki w pierwszej połowie mnóstwo było nie dokładności stąd mało było dogodnych sytuacji pod bramką przyjezdnych. Najbliżej zdobycia bramki był Sebastian Sekuła. W 25 minucie ładnie uderzył z 16 metrów piłkę jednak końcami palców przeniósł nad poprzeczkę bramkarz Jordana. Kilka minut później po wrzutce Marszalika, Sekuła trafił w boczną siatkę. Zakliczyn przez całą pierwszą połowę w zasadzie nie zagroził bramce strzeżonej przez Kipka. Do przerwy więc 0-0. Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, z niewielką przewagą Pcimianki, jednak nasza drużyna popełniała już mniej prostych błędów, gra była płynniejsza przez co Pcimianka zaczęła sobie stwarzać coraz więcej sytuacji pod bramkowych. W 65 minucie Pcimianka szybko przeniosła grę z lewej strony na prawą, gdzie było sporo miejsca. Piotr Muniak zagrał piłkę do boku boiska a tam Bartosz Pawlik próbował wstrzelić ją pod bramkę gości. Piłka jednak dość nie oczekiwanie przeleciała nad bramkarzem i wpadła tuż pod poprzeczkę. To pierwsza bramka tego 17 letniego zawodnika w seniorskiej piłce. 10 minut później było 2-0 po ładnej akcji Pcimianki. Dokładne podanie za obrońców od Burtana otrzymał wprowadzony chwilę wcześniej Rojek, minął bramkarza i podwyższył rezultat meczu. Do końca meczu Pcimianka kontrolowała przebieg meczu. Mecz mógł się skończyć nawet wyższym rezultatem jednak Pcimianka nie wykorzystała dwóch dobrych okazji.

Mecz zakończył się sprawiedliwym wynikiem 2-0. Pcimianka przez cały mecz była nieco lepsza od rywala. Pomimo kilku osłabień Pcimianka zdołała sięgnąć po 3 punkty. Niezły debiut w Pcimiance zaliczył 18 letni junior Bartłomiej Pilch, który zagrał dziś pełne 90 minut.