Ważne 3 punkty, zostały w Pcimiu.

• autor: Pcimianka, 2012-09-30 14:34

Juniorzy Pcimianki Pcim pokonali na swoim boisku drużynę Dziecanovi 5:2.
 Szczegóły spotkania

Pierwsze 45 minut w wykonaniu naszych juniorów to przede wszystkim gra długą piłką na napastników. Ta taktyka przyniosła efekt w postaci 3 bramek. Pierwszą bramkę dla Pcimianki  zdobył K.Zięba, który po podaniu z głębi pola, mocnym strzałem obok "krótszego" słupka pokonał bramkarza gości.(1-0) Po zdobyciu bramki juniorzy grali spokojniej, ale nie ustępowali w swoich atakach, i nie całe 10 minut po wyjściu na prowadzenie, naszym juniorom udało się podwyższyć wynik na 2-0 a strzelcem bramki był A.Proszkowiec. Bramka ta została strzelona w podobnej sytuacji jak bramka na 1-0. Pcimianka po podwyższeniu wyniku na 2-0 cofnęła się bardziej do defensywy, mimo dużego prowadzenia nie starała się konstruować akcji z pod własnej bramki.  Napastnicy gości nie byli wstanie zbyt poważnie zagrozić bramce Pcimianki, która zaraz po odbiorze piłki tworzyła szybkie kontrataki, jedną z takich akcji udało się zamienić na bramkę. Mianowicie T.Słonina (który debiutował dzisiaj w podstawowym składzie) dostrzegł nabiegającego K.Ziębę i posłał mu prostopadłą piłkę, Zięba doszedł do piłki i wychodząc sam na sam zauważył nabiegającego M.Marszalika, któremu nie pozostało nic innego jak strzelenie do bramki. (3-0)

Druga połowa nie mogła rozpocząć się lepiej, M.Dziadkowiec(Gucio) który w przerwie wszedł na boisko po samotnym rajdzie na bramkę gości, i mocnym strzałem obok bocznego słupka pokonał bramkarza rywala. Tym samym podwyższając wynik na 4-0. W drugich 45 minutach juniorzy starali się więcej grać piłką, niestety po własnych błędach spowodowanych niedokładnością w podaniach zawodnicy z  Dziecanovi strzeli 2 bramki.
Wynik 4-2 trochę niepokoił zwłaszcza gdy bramki dla gości padły bardzo szybko.
 Jakieś 15 minut przed końcem spotkania, wynik na 5-2 dla Pcimianki ustalił M.Godawa, który po podaniu z głębi pola otrzymał piłkę pod linię końcową. Godawa po kiwnięciu rywala oddał strzał na bramkę, a bramkarz gości, który źle interweniował w tej sytuacji pomógł ustalić wynik końcowy.