LKS Rudnik-KS Pcimianka

Raba zdeklasowana !!!

• autor: Pcimianka, 2012-04-01 18:07

W zakończonym przed kilkoma minutami meczu Pcimianka rozgromiła Rabę Dobczyce aż 6-1 (3-0) ! Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Rojek x2, Marszalik x2, Burtan i Panuś...

Od kilku dni były dosyć mocne opady deszczu, do tego w nocy spadło kilka centymetrów śniegu. Warunki w jakich przyszło rozgrywać dzisiejszy mecz derbowy pomiędzy Pcimianką a Rabą na pewno nie były łatwe. Wprawdzie przed meczem śnieg stopniał jednak boisko było bardzo grząskie. Sędzia nie miał żadnych przeciwwskazań do stanu boiska i mecz się mógł normalnie zacząć.

Spotkanie zapowiadało się ciekawie. Po pierwsze mecze pomiędzy Pcimianką a Rabą wzbudzają zawsze duże emocje. Po drugie trenerem Raby jest Michał Sikory, trener który prowadził Pcimiankę przez ostatni rok. Po trzecie są to dwie drużyny z czołówki tabeli, które nieźle zaczęły tę rundę. Po czwarte Pcimianka przegrała w jesieni na Rabie 2-1 i bardzo chciała się im zrewanżować.

Spotkanie świetnie zaczęło się dla Pcimianki. Już w 3 minucie sfaulowany w polu karnym został Skalski. Karnego pewnie wykorzystał Rojek i Pcimianka objęła prowadzenie. Na samym początku meczu pogoda się załamała, zaczął sypać bardzo gęsty śnieg, boisko po kilku minutach zrobiło się białe i sędzia w 10 minucie przerwał mecz i nakazał odśnieżyć linie. Na szczęście szybko przestało padać, śnieg stopniał i mecz mógł być kontynuowany w normalnych warunkach. W 15 minucie Pcimianka podwyższyła wynik na 2-0. Po wrzutce w pole karne i zamieszaniu podbramkowym najsprytniejszy okazał się Burtan i z kilku metrów strzelił obok bramkarza gości Rumana. Raba starała się atakować, grała z wiatrem i zrobili kilka ciekawych akcji jednak obrońcy Pcimianki w porę ratowali sytuacje i nie pozwalali oddawać im strzałów. Pcimianka natomiast nieco się cofnęła i czekała na kontry. Jedną z nich doskonale wykorzystał Panuś. Po świetnym podaniu wyszedł na czystą pozycję i pewnie strzelił na 3-0. Kilka minut kolejna kontra Pcimianki, świetne dogranie Burtana do P.Muniaka, który niestety nie trafił do pustej bramki. Do przerwy zasłużone 3-0 choć spokojnie mogło być 4-0.

Druga połowa rozpoczęła się od prób zawodników z Dobczyc jednak za każdym razem przegrywali oni pojedynki z defensywą Pcimianki i w zasadzie ani raz nie zagrozili bramce Kipka. Pcimianka miała natomiast wiele sytuacji. W 50 minucie doskonałej okazji nie wykorzystał Skalski strzelając z 12 metrów nad poprzeczką. W 60 minucie po dobrze wykonanym rożnym najwyżej w polu karnym wyskoczył Marek Marszalik i skierował piłkę do siatki. 3 minuty później Raba odpowiedziała podobną bramką. Tym razem jednak po rzucie wolnym z boku boiska gracz Raby został zostawiony bez krycia w polu karnym i wpakował piłkę do bramki głową. Pcimianka podrażniona stratą gola ruszyła do przodu i miała kolejne sytuację. Najpierw piękna akcja całego zespołu, dogranie Burtana wzdłuż bramki jednak obrońca uprzedził P.Muniaka. Następnie akcja prawą stroną jednak Marszalik nie trafił w piłkę dograną na metr przed bramkę. Co się odwlecze to nie uciecze mówi przysłowie i tak też było. Dynamiczna akcja Marszalika i obrońca musiał się ratować faulem. Sędzia nie miał wątpliwości i pokazał na "wapno". Jedenastkę po raz drugi pewnie wykorzystał Rojek i było 5-1. Raba chyba się już wtedy pogodziła z porażką. Pcimianka miała jednak wszystkim coś do udowodnienia i walczyła o kolejne bramki. W 83 minucie przepiękny techniczny strzał z 20 metrów Marka Marszalika. Piłka poszybowała w samo "okienko" bramki Rumana i było 6-1. Piękna bramka Marka, który był dziś wyróżniającą się postacią. Więcej bramek już nie padło i mecz zakończył się wynikiem 6-1. Pcimianka była lepsza i zasłużenie wygrała.

Mecz z wysokości trybun oglądało ok. 150 widzów. Patrząc na fatalną pogodę nie jest to wynik najgorszy, choć przy ładnej pogodzie ludzi pewnie byłoby dwukrotnie więcej. Przez cały mecz można było słyszeć głośny doping głównie młodzieży z Pcimia wspieranej przez kilku starszych kibiców. Po meczu zawodnicy podbiegli pod trybuny i podziękowali swoim kibicom za doping a kibice podziękowali za walkę i piękny wynik ! Oby więcej takich meczów.