Stadion KS Pcimianki Pcim

Zwycięstwo nad Proszowianką!

• autor: Pcimianka, 2009-09-20 19:12
Dziś na własnym stadionie Pcimianka Pcim pokonała Proszowiankę Proszowice 2-1 (0-1). Bramki dla naszej drużyny strzelili; Marek Marszalik i Tadek Filipek...

Pierwsza połowa dosyć wyrównana. Zarówno Pcimianka jak i Proszowianka stworzyły sobie po 3 dogodne sytuacje do strzelenia bramki. Pcimianka nie wykorzystała żadnej, Proszowianka jedną stąd wynik do przerwy 1-0. dla przyjezdnych. W 15 minucie ładną akcję Pcimianki wykończył Marek Marszalik strzałem z 20 metrów, jedanak piłka o centymetry minęła bramkę gości. Chwilę później zawodnicy Pcimianki wyszli z kontrą trzech na dwóch. Bartek Paś minął jednego z zawodników i wrzucił na drugi słupek do nie pilnowanego Marka Marszalika. Ten uderzył głową lecz piłka wylądowała obok bramki. W 25 min. Proszowianka objęła prowadzenie. Szybka, ładna kontra, piłka wrzucona z boku boiska i zawodnik z kilku metrów pakuje piłkę do bramki. Już w następnej akcji Proszowianka mogła prowadzić 2-0. Zwodnik z numerem 17 przedarł się przez naszą linię obrony i w dobrej dla siebie sytuacji strzelił w poprzeczkę. W 30 minucie Bartek Paś dostrzegł, że bramkarz gości stoi na piątym metrze i ładnym lobem próbował go zaskoczyć. Niestety piłka wylądowała na poprzeczce. W ostatniej akcji pierwszej połowy sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem nie wykorzystali goście. Zawodnik próbował strzeleć po krótkim rogu, jednak trafił z boczną siatkę.

Na drugą połowę nasi zawodnicy wyszli bardzo zmotywowani. I na efekty długo nie trzeba było czekać. W 50 minucie piłkę w polu karnym otrzymał Marek Marszalik i strzałem w długi róg wyrównał stan rywalizacji. Po tej bramce nasi zawodnicy jeszcze odważniej ruszyli do ataku. Jednak trochę nie mieli szczęścia. Dopiero w 65 minucie gry na strzał z 20 metrów zdecydował się Tadek Filipek. Piłka skozłowała przed bramkarzem i wpadła do bramki. Do końca meczu zawodnicy Pcimianki przeważali jednak już bramki nie strzelili. Proszowianka w drugiej połowie już trochę opadła z sił i przez całą drugą połowę nie zagroziła bramce Pcimianki. Zwycięstwo Pcimianki myśle, że zasłużone choć pierwsza połowa wyrównana. Teraz w czwartek ciężki mecz w Krakowie z Clepardią. Oby tylko zwycięski!