Karpaty Pcimianka

Pewne zwycięstwo z Czarnymi.

• autor: Pcimianka, 2009-08-23 20:18

Dzisiaj na boisku w Pcimiu nasz drużyna pokonała Czarnych Staniątki 2-0 (1-0)...

Pierwsza połowa była wyrównana. Zarówno Pcimianka jak i Czarni mieli swoje okazje do strzelenia bramki. Na szczęście bramkę udało się strzelić tylko Pcimiance, a konkretnie Markowi Marszalikowi. Dwójkową akcję w narożniku boiska przeprowadzili Damian Salawa z Grzegorzem Marszalikiem. Ten drugi wycofał piłkę na linię szestnastu metrów do Marka Marszalika. Marek, najlepszy strzelec Pcimianki poprzedniego sezonu wie jak trzeba się zachować w takiej sytuacji. Spokojnie przyjął piłkę i mocno uderzył obok bezradnego bramkarza przyjezdnych. Do przerwy więc 1-0.

Druga połowa rozpoczęła się dla Pcimianki bardzo dobrze. W 50 minucie wprowadzony w przerwie Michał Gancarczyk otrzymał piłke na wolne pole. Wyprzedził obrońce i pewnie wykorzystał sytuacje sam na sam. Zawodnicy Czarnych trochę opadli z sił i to Pcimianka w drugiej połowie posiadała przewagę. Goście w drugiej połowie nie stworzyli sobie żadnej 100 procentowej sytuacji do strzelenia bramki. Natomiast Pcimianka miała kilka dogodnych szans na strzelenie gola. Między innymi Marek Juszczak trafił w słupek.