Turnieje Orlików

Nieznaczna porażka w sparingu.

• autor: Pcimianka, 2012-03-17 07:58

W czwartek o na sztucznym boisku w Myślenicach kolejny sparing rozgrywała Pcimianka. Tym razem jej przeciwnkiem był lider A-klasy limanowskiej Turbacz Mszana Dolna.

Pcimianka przystępowała do meczu w bardzo osłabionym składzie. Liczne kontuzje, a także pora meczu (czwartek godz. 17:30) spowodowała, że Pcimianka miała duże problemy z zebraniem 11 zawodników. W meczu głównie z powodu kontuzji nie wystąpili: P.Muniak, P.Konik, Rojek, Skalski, K.Pandyra. W związku z małą ilością zawodników szansę debiutu w seniorach otrzymał Batłomiej Pilch -junior naszego klubu. Do tego dzień wcześniej nasza drużyna miała bardzo ciężki trening i wszysycy już przed meczem narzekali na ból nóg.

Mimo wszystko od początku meczu to Pcimianka miała przewagę. Dłużej utrzymywała się przy piłce i stwarzała sobie groźne sytuację. Konrad Panuś, który aktywnie grał w ofensywie w ciągu kilku minut mógł zdobyć dwie bramki. Niestety najpierw trafił w słupek, później bramkarz obronił jego stuprocentową sytuację. W 30 minucie wkońcu Pcimianka wyszła na prowadzenie. Nieźle ostatnio się prezentujący Kuba Burtan pewnie wykorzystał dobrą okazję i otworzył wynik meczu. W koncówce pierwszej połowy przy biernej postawie obrońców i bramkarza Pcimianki Turbacz zdobył przypadkowego gola.

Druga połowa to z minuty na minutę coraz większa przewaga Turbacza. Widać było, że Pcimiance zaczyna brakować sił, świeżości oraz zmienników. Turbacz natomiast wymienił 7 zawodników i zaczął dominować na boisku. Świetnie w bramce Pcimianki spisywał się Konrad Kipek, który bronił ostatnie 30 minut. Kilka razy bronił świetne strzały gracz z Mszany Dln. Ostatecznie na 8 minut przed końcem meczu Turbacz dopiął swego i zdobył zwycięskiego gola.

Mimo porażki należy być na pewno zadowolonym przede wszystkim z gry w pierwszej połowie. Kilka bardzo ciekawych, szybkich akcji pokazuję, że Pcimianka coraz lepiej jest ze sobą zgrana. Gdy do tych zawodników dojdą Ci, których nie było drużyna może być na pewno dość mocna.

Pcimianka: K.Muniak (Buksiak 30', Kipek 60')- M. Pandyra, Czepiel, Moskal, Panuś - Ł.Konik, Chmiel, Marszalik, Pilch, Burtan - G.Kuboń.