Pcimiank Beskid Tokarnia

Pewne zwycięstwo na zakończnie.

• autor: Pcimianka, 2009-06-30 22:10
W ostatnim meczu w tym sezonie Pcimianka pewnie pokonała Skalnik Trzemeśnia 5-2 (2-1). Zawodnicy naszej drużyny pomimo tego, że mieli już zapewniony awans to i tak chcieli wygrać. Chcieli również zdobyć setną bramkę w sezonie. Przed meczem mieli ich 95 więc brakowało im pięciu. Na meczu nie było naszych dwóch bramkarzy: Krzysztofa Kowalczyka i Krzysztofa Muniaka. Na bramkę zawędrował więc nasz nominalny pomocnik Tadeusz Filipek.

Mecz rozpoczął się dla Pcimianki bardzo dobrze. Już w piątej minucie ładną bramkę zdobył Marek Juszczak, który strzelił z 16 metrów w okienko. W 13 minucie Michał Gancarczyk uderzył z 25 metrów w poprzeczkę. Chwilę później Grzegorz Marszalik zdobył kolejną bramkę. Wykorzystał on dobre podanie Mariusza Bajaka i z siedmiu metrów strzelił przy słupku. W 25 minucie padła bardzo śmieszna bramka dla Skalnika. Piłkę do własnego bramkarz (Filipka) podawał Krzysztof Dziadkowiec. Piłka jednak podbiła się nad nogą Filipka i wtoczyła się do bramki. Pomimo tego, że Pcimianka cały czas przeważała to pierwsza połowa zakończyła się wynikiem zaledwie 2-1 dla Pcimianki.

Druga połowa rozpoczęła się od zdecydowanych ataków Pcimianki, która za wszelką cenę chciała zdobyć setną bramkę sezonu. W trakcie meczu znalazł się sponsor, który oferował kilkaset złotych dla zawodnika który właśnie zdobędzie tę setną bramkę. W drugiej połowie na boisku pojawił się były capitan Pcimianki Marcin Róg. I to on właśnie zdobył trzy bramki. Najpierw w 60 minucie wykorzystał podanie Grzegorza Marszalika. Następnie w 75 minucie po podaniu Mirka Dziadkowca. I w końcu w 85 minucie setną bramkę sezonu i zarazem bramkę na 5-1 po raz kolejny po asyście Mirka Dziadkowca. W 89 minucie bramkę na 5-2 zdobył Skalnik po ładnym uderzenieniu pod poprzeczkę jednego z graczy z Trzemeśnii.

Po ostatnim gwizdku sędziego wystrzeliły szampany, rozległo się gromkie 'Sto lat..." dla zawodników trenera i działaczy. Następnie impreza przeniosła się pod budynek Pcimianki, gdzie w kulturalny sposób bawiono się i śpiewano do późnych godzin wieczornych. Zdjęcia w późniejszym terminie.