Pcimianka Plon Krzywaczka

Bezcenny remis w Droginii !!!

• autor: Pcimianka, 2009-06-10 21:20

Dziś na boisku w Droginii spotkały się wicelider tabeli-Sęp i lider-Pcimianka Pcim. Mecz był bardzo ważny dla obydwu tych drużyn. Sęp chcąc myśleć o awansie z pierwszego miejsca musiał ten meczy wygrać. Pcimiance do utrzymania bezpiecznej przewagi nad Sępem wystarczał remis....

Mecz niestety rozpoczął się dla Pcimianki bardzo źle. Już w 4 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłke głową do własnej bramki skierował Tadeusz Filipek. Zawodnicy Sępa po tej bramce cofnęli się do obrony i próbowali atakować z kontr. Piłkarze Pcimianki niestety nie mogli sobie poradzić z dobrą obroną Sępa. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Na boisku było dużo walki jednak niewiele sytuacji do strzelenia gola. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1-0 dla Sępa.

Od początku drugiej połowy to zawodnicy Pcimianki próbowali narzucić własny styl gry. I to się im udało. Przez pierwsze 15 minut drugiej połowy Pcimianka posiadała przewagę. W tym czasie gry Pcimianka miała kilka ładnych akcji jednak wciąż nie mogła szczelić gola mądrze grającemu Sępowi. Dopiero w 65 minucie gry dobre podanie na bramkę zamienił Mirek Dziadkowiec. Mirek z kilku metrów wepchnął piłkę do bramki Sępa. Po tej bramce mecz się wyrównał. Zawodnicy z Droginii za wszelką cene chcieli zdobyć 3 punkty w tym meczu ale i piłkarze Pcimianki nie odpuszali. W 80 minucie Marek Marszalik za faul na zawodniku Sępa otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Najlepszą sytuacje do strzelenia bramki miał w 82 minucie Michał Gancarczyk, który zabrał piłke doświadczonemu Szablowskiemu i wyszedł  sam na sam z bramkarzem Droginii. Uderzył mocno obok bramkarza lecz piłka o centymetry minęła słupek. Do końca  spotkania na boisku było dużo walki. W 88 minucie drugą żółtą kartkę otrzymał zawodnik Sępa Czajczyk i obydwie drużyny musiały kończyć mecz w dziesiątkę. Spotkanie skończyło sie wynikiem 1-1, który bardziej zadawala Pcimiankę, która jest coraz bliżej historycznego awansu !